Video! Tallinlanna räägib, kuidas tema poega koroonasüsti järel elustati

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. september 2021 kell 11:13Foto: ekraanikuva

Eile rääkis Toompea lossis Riigikogu liikmele Kalle Grünthalile oma loo kahe lapse ema Tatjana Fitania, kelle vanem poeg sai 11. augustil oma esimese Pfizeri koroonavaktsiini. Noormees tundis ca 5 minutit pärast süstimist, et südamelöögid kiirenevad, hingata enam ei saa ja ta kukkus kokku. Krampides noormehele kutsuti kiirabi.

 

Teda elustati kohapeal ja viidi seejärel haiglasse, ent jälgimisele noormeest ei jäetud ning saadeti okseste riietega koju. Arst, kelle juurde ta hiljem kontrolli läks, ütles, et see on kindlasti väga harukordne juhtum ja ta võib julgelt minna ka teist süsti tegema. Tervisemurede osas ütles arst, et uuringutest suunab ta Haigekassa arvelt ainult kompuutertomograafiasse, ülejäänud uuringute/protseduuride eest peaks patsient ise tasuma.

Nimelt tunneb elu aeg spordiga tegelenud mees siiani nõrkust ja kohatisi hingamisraskuseid, samuti vaevavad teda elus esimest korda paanika- ja ärevushood, närvisüsteem on korrast ära. Edasi pöördus noormees Terviseametisse, et mida nüüd edasi teha – tal on vaja terveks saada ja tööd teha, sealt vastati, et nemad aidata ei oska. Teist süsti ta teha ei soovi ja turvatunne meditsiinisüsteemi suhtes on langenud – kui midagi vaktsineerimise tagajärjel juhtub, siis tegelikult keegi ei vastuta ja aidata ei soovi/oska.

Nii tema vanemad kui ka tuttavad elasid noormehega juhtunu järel suures hirmus ja valvati isegi tema und, et magamise ajal midagi uuesti ei juhtuks.

Tatjana jagas oma pere üleelamisi ka sotsiaalmeedias, et teised inimesed teaksid vaktsineerimise võimalikest kõrvalmõjudest. Oma postituses ta mainis, et kuigi arstide sõnul on selliseid juhtumeid a´la 1:100 000, on tema tutvusringkonnas neid juba 6… Ta tänas ka kiirabitöötajaid, arste ja jumalat, et nad tema poja elu päästsid.

Telegram tuletab meelde, et kindlasti tuleb kõigist koroonavaktsiini kõrvaltoimetest teavitada ka Ravimiametit.

NB! Oluline parandus! Videos ütleb Tatjana Fitania, et vaktsineerimine toimus Punases Ristis. Tegu on ebatäpsusega, mis jäi kahjuks intervjuu käigus üle küsimata/parandamata – vaktsineerimine toimus Lasnamäe Medicumis.

Vaata videot:

 

Intervjueeris: Kalle Grünthal

Filmis: Tarvo Alev

Montaaž: Hando Tõnumaa

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt