Soome hakkab tegema vähem koroonateste

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. september 2021 kell 17:53Soome tervishoiuministeerium teatas täna, et muudab koroonaviiruse testimise strateegiat. Sotsiaalminister Krista Kiuru sõnul loobub riik massilisest vaktsineeritute testimisest, kuna vaktsineeritud on piisav hulk inimesi. Ministeerium leiab, et massiline testimine koormab liiga palju tervishoidu ja võib vähendada tervishoiuteenuste kättesaadavust, vahendas ERR Yles ilmunud uudist. 

 

Koroonaviiruse suhtes testimine keskendub edaspidi peamiselt nendele inimestele, kes on viirusega nakatunud, vaktsineerimata ja sümptomitega või vaktsineerimisele vaatamata puuduliku immuunsusega. Uus testimise strateegia hakkab kehtima kohe, teatas sotsiaalministeerium.

Testimise koordineerimisrühma esimehe Mikko Pietilä sõnul tuleb teste teha edaspidi kõige rohkem haiglates. Samuti tagatakse, et testi saab teha ühe päevaga ja tulemus selgub samal päeval.

Puhumas on muutuste tuuled!

 

Allikas: ERR

Foto: Wikipedia / CC BY 2.0Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt