The Washington Times: Eesti toetab Süüria karistamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. september 2013 kell 17:26BNS-i teatel allkirjastas Eesti G20 kohtumisel koostatud Süüria-avalduse. USA väljaanne The Washington Times on 25-st avaldusega ühinenud riigist rääkiva artikli pealkirjas Eestit nimetanud lausa superjõuks.

 

Artiklis seisab: “Ilmselt ei suudeta leevendada ameeriklaste muret sõtta minemise pärast, kuid Valge Maja andis esmaspäeval teada, et Albaania toetab Obama administratsioone plaane karistada Süüriat. Ka tilluke Eesti on nõus, et Süüria peab keemiarelvade kasutamise eest vastutusele võtma.”

Reedel Peterburis G20 tippkohtumise raames allkirjastas Washingtoni toetatud avalduse 11 riiki. Valge Maja andmeil on veel 14 riiki, sealhulgas Eesti, allkirjastanud avalduse, mis kutsub jõuliselt reageerima Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimi väidetavale keemiarünnakule.

Avaldusega ühinenud uute riikide seas on lisaks Eestile, Lätile ja Leedule veel Saksamaa, Taani, Maroko, Katar, Araabia Ühendemiraadid, Horvaatia, Ungari, Kosovo, Honduras, Rumeenia ja Albaania.

Peterburis olid avalduse EL-i liikmesmaadest allkirjastanud Suurbritannia, Prantsusmaa, Itaalia ja Hispaania. Avaldus ei kutsu otseselt üles sõjalisele sekkumisele.

 

 

Allikad: BNS, The Washington Times

Loe ka: Postimees

Foto: chinadaily.com.cn

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt