Venemaa diplomaat: augustikuu keemiarünnak Süürias oli lavastatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. detsember 2013 kell 10:06



Venemaa diplomaat kritiseeris USA-d ja tema liitlasi ÜRO Julgeolekunõukogus seoses sellega, et Süüria režiimi süüdistamine sel aastal Süürias aset leidnud keemiarelvarünnakutes võib olla alusetu.

 

Venemaa suursaadik ÜRO-s Vitali Tšurkin ütles esmaspäeval Julgeolekunõukogus, et 21. augusti dramaatiline rünnak, mis viis Süüria nõustumiseni loobuma keemiarelvavarudest, oli “lavastatud” ja “ulatuslik provokatsioon”.

Tšurkin võrdles seda “avaliku arvamuse manipuleerimisega”, mis viis USA sissetungini Iraaki. ÜRO inspektorid ütlesid eelmisel nädalal avaldatud lõppraportis, et keemiarelvi kasutati Süürias ilmselt mitu korda. Eksperdid ei avaldanud arvamust, kes võis keemiarelvi kasutada.

Vene välisminister Sergei Lavrov on kutsunud üles Euroopa Liitu ja USA-d loobuma Süüria mässuliste abistamisest, sest nende korraldatud terroriaktides jäävad kannatajateks tavalised süürlased.

Septembris püüdis USA president Barack Obama alustada sõjalist missiooni Süürias, et lahendada sisekonflikte Süürias. Suure vastuseisu tõttu nii USA-s kui mujal maailmas, jäi plaan katki.

2. septembril andis Rootsi veebiraadiole intervjuu tunnustatud geopoliitika analüütik Frederick William Engdahl, kelle sõnul on Lähis-Ida valitsuste vahetamised osa ühest suurest plaanist: “selle plaani taga on Pentagon, USA välisministeerium, CIA ja NATO. Selle eesmärk on aeglustada Euraasia majandust, kuhu kuuluvad Venemaa, Hiina, Kasahstan, Iraan ja paljud teised riigid. Euraasial on võimalik sel planeedil iseseisvalt ja USA majandusest sõltumatult areneda. Neil on kõik toormaterjalid, vajalik rahvaarv ja oskustega tööjõud ning see on ainus piirkond, mis ohustab USA ülemvõimu.”

Augustis ütles Prantsuse endine välisminister Roland Dumas intervjuus televisioonijaamale LCP, et Briti kõrged ametnikud rääkisid talle Süüria sõja plaanidest juba kaks aastat enne Araabia kevade algust.

Erukindral ja NATO endine ülemjuhataja Wesley Clark on avalikkuse ette toonud Bushi-aegse Pentagoni plaan, mis nägi ette seitsme riigi valitsuste kukutamise viie aasta jooksul. Nendeks riikideks olid Iraak, Süüria, Liibanon, Liibüa, Somaalia, Sudaan ning Iraan.

Erukindral Clarki tunnistus:

 

 

Allikad: Infowars, BNS, Russia Today, Syria Breaking News, Telegram

Foto: anjči / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt