Vodcast Imre Vähiga: lastele võiks vaktsineerimise asemel auhindu jagada hoopis liikumise eest!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. september 2021 kell 19:25Foto: ekraanikuva

Tegime täna hommikul videokõne Imre Vähiga, kes 16-aastase tööstaažiga endise tegevkaitseväelasena kommenteerib riigiameti otsust vallandada vaktsineerimata töötajad. “See ei ole minu kaitsevägi, kelle ma 97. aastal truudust vandusin,” ütleb ta. Treeneri ametit pidav endine tipp-kulturist ei pea end sugugi vaktsiinivastaseks, ent sellist sunnimeedet sugugi heaks ei kiida.

 

Imre on ise elus kõik vaktsiinid kätte saanud, ka puugivaktsiinid, ent koroonavaktsiini osas on tal kahtlusi rohkem kui küll. Suureks põhjuseks on ka sõprade-tuttavatega juhtunu – kellel on rängad kõrvaltoimed, kes on lihtsalt haigestunud. Üks tuttav käis koguni haigena igal pool ringi, sest keeldus uskumast, et võib pärast kaitsesüstimisi ikkagi koroonasse jääda.

Vähi imestab, et kogu selle tervisetralli sees pööratakse nii vähe tähelepanu liikumisele ja tervislikele eluviisidele. Ta soovitab kõigil vähemalt 10 000 sammu päevas kõndida ja kelle tundub, et selle jaoks on keeruline aega leida, siis soovitab ta internetis veetmise ehk kõik uudiste lugemised ja saadete kuulamised jalutades ära teha: “Ära otsi neid põhjuseid, miks mitte liikuda, vaid leia need võimalused liikumiseks!”

Ise peab ta 10 000 sammu absoluutseks miinimumiks ning tähistab peagi vaid ühe kuu jooksul kogunenud miljoni (!!!) sammu täitumist. Kas laste tervishoius võiks tema arvates kinkekaarte ja iPode jagada vaktsineerimise asemel hoopis liikumise eest – kui teatud arv samme täis, saad edasiseks motivatsiooniks mingi üllatuse.

Vaata kogu intervjuud siit:

 

Video: Zoom

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt