Teadusnõukoja liige: kaitsevägi kaotas 46 väga mittemüüdavat töötajat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. november 2021 kell 10:53Foto: Canva

Postimees avalikustas täna artikli “Kaitsevägi vabastas ametist 46 vaktsiinivastast teenistujat“, kus küsitakse, kas need 46 teenistujat, kes ei soovinud esitada nõutud tõendit vaktsineerimise kohta, võiksid olla kuidagi ühiskonnale ohtlikud, eeldusel, et nad on oma vallandamise pärast pahased.

 

Vastuseid püüti leida psühholoogi ja valitsust nõustava teadusnõukoja liikme Andero Uusbergi abiga, kes leiab, et need inimesed lihtsalt olid valmis ohverdama oma töösuhte põhimõtete kaitseks.

“See on inimese minapildi osa, need ei ole müüdavad,” selgitas Uusberg. Postimees küsis, et kas kaitsevägi kaotas 46 väga mittemüüdavat töötajat? “Selles mõttes küll jah,” nentis Andero Uusberg.

Postimees uuris siis, et kas kaitseväest lahkuma sunnitud inimesed võivad muutuda ohtlikuks? Uusberg arvates pigem mitte: “Väga palju on inimesi, kes tunnevad, et riik neist ei hooli, aga ei muutu vägivaldseks”, lisades: “Samas, vägivaldsed võivad olla inimesed, kes ei saa asutuse jõulupidu pidada, sest haiglad on täis ja nad arvavad, et see on ainult vaktsineerimata inimeste pärast.”

Ehk siis meie riigi KAITSEvägi kaotas 46 inimest, kes ei ole müüdavad. Sellisel juhul küsime – milliste põhimõtetega on ülejäänud osa meie kaitseväest? Ja kas teadusnõukojale hakkab aina enam kohale jõudma, et ei ole mõistlik olukorras süüdistada inimesi, kes end ei vaktsineeri?

 

Allikas: Postimees

Foto:

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt