Petitsioon laste ja noorte Covid-19 vaktsineerimise peatamiseks on kogunud üle 10 000 allkirja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. august 2021 kell 8:23Foto: Rahvaalgatus + Canva

Mittetulundusühing Laste tervise ja heaolu kaitseks on algatanud petitsiooni “Peatage Covid-19 massvaktsineerimine laste ja noorte peal (<25 a.)”, mis on mõne päevaga kogunud juba üle 10 000 allkirja. Rahvaalgatus.ee platvormil saab sinna oma nime lisada kuni 1. septembrini, seejärel liigub algatus edasi Riigikokku menetlemiseks. 

 

Algatuses seisab:

Mittetulundusühing Laste tervise ja heaolu kaitseks kutsub kõiki üles peatama Covid-19 massvaktsineermise laste ja noorte peal. 10 põhjust, miks öelda “ei” noortele mõeldud süstile

Abir Ballan, MPH- PANDA koordinaator

„Nõel igas käes“ näib olevat ülemaailmne suunis. Süstige vanu ja noori, haigeid ja terveid, paranenud ja immuunpuudulikke. Nii nagu lukustamist, sunnitakse kogu elanikkonnale peale veel üht strateegiat, mis eirab demograafilisi, geograafilisi ja immunoloogilisi erinevusi, ilma et oleks tehtud riski- ja kasuanalüüsi üksikisiku jaoks või kulude-tulude analüüsi ühiskonna jaoks.

Laste ja noorte kaitsmise deklaratsioonis on üksikasjalikult välja toodud, millist kõrvalkahju tekitavad noortele strateegiad, mis ei põhine nende vajadustel. Kas me oleme valmis reaalajas välja selgitama, millist lisakahju võib tekitada vaktsineerimisstrateegia, mis samuti ei põhine nende vajadustel?

Deklaratsioonis märgitakse: „Lapsed ja noored ei saa COVID-19 vaktsiinist kasu, sest nende risk haiguse suhtes on peaaegu olematu. Massiline vaktsineerimine ja vaktsiini katsetamine tervete laste peal on seetõttu ebaeetiline.“

Lapsevanemad peavad teadma, et COVID-19 vaktsiinid ei ole veel reguleerivate asutuste poolt heaks kiidetud. Esialgne COVID-19 vaktsiini erakorraline kasutusluba 16- ja 17-aastaste noorte puhul ei põhinenud uuringutel, mis kinnitasid ohutust ja tõhusust selles vanuserühmas. Ohutus ja tõhusus järeldati täiskasvanute uuringutest ettekäändel, et 16- ja 17-aastased on sarnased noorematele täiskasvanutele.

Lisaks sellele ei järginud vaktsiinitootjad 12-15-aastaste vaktsiiniuuringutes omaenda ettekirjutusi, mille tulemusel oli ohutusprofiil soodsam. Samuti ei teatanud nad piisavalt läbipaistvalt katsete käigus täheldatud kõrvaltoimetest.

Arvestades, et noored ei ole hädaolukorras ja et üha enam on tõendeid olemasoleva tõhusa ravi kohta kõrge riskiga elanikkonna jaoks, on paljud teadlased väitnud, et lastele ei oleks tohtinud kunagi väljastada COVID-19 vaktsiinide hädaolukorras kasutamise luba.

Lapsi meelitatakse COVID-19 vaktsiini võtma manipuleerivate taktikatega, nagu maiustused ja sotsiaalse heakskiitmise sõnumid.

Mõned riigid kaaluvad ka seda, et lapsed (alaealised) võivad ise otsustada, kas nad soovivad lasta end vaktsineerida vanemate nõusolekuta. Levivad moraalsed nõuanded, mis sunnivad noori vanade huvides vaktsineerima, jättes täiesti tähelepanuta asjaolu, et vaktsiinid on mõeldud vaktsineeritavate kaitsmiseks. Vanemaid hirmutatakse variantidega, mis väidetavalt on lastele surmavamad, samas kui andmed ei näita, et ükski uus variant oleks surmavam.

Levitatakse vigaseid argumente, kinnistamaks valet, et viiruse uuteks variantideks muteerumise peatamiseks tuleb kogu planeedi elanikkond vaktsineerida. Kuid viirused muteeruvad. Nad jätkavad muteerumist olenemata sellest, mida me teeme või keda vaktsineeritakse. COVID-19 vaktsiinid ei paku steriliseerivat immuunsust. Vaktsineeritud isikud võivad endiselt nakatuda viirusesse ja levitada seda teistele. SARS-CoV-2 võib nakatada ka loomi. Niikaua kui viiruse edasikandumine peremeeste vahel jätkub, jätkub selle muteerumine.

Nüüdseks on teatatud noorte vaktsineerimisele järgnenud tõsistest kõrvaltoimetest ja surmajuhtumitest, kuid samal ajal on suur ravimitööstus täielikult vastutusest vabastatud.

„Ei saa olla paremat paljastust ühiskonna hingest kui see, kuidas ta kohtleb oma lapsi.“ – Nelson Mandela.

Olukord on sünge. Biomeditsiini eetikat eiratakse. Teadus on surnud. Vanematele antakse valeinfot ja neid manipuleeritakse, rikkudes Nürnbergi koodeksit. Lapsed ohverdatakse suure ravimitööstuse altaril.

On aeg teadliku nõusoleku jaoks.

Siin on 10 põhjust, miks lapsed ja noored EI tohiks saada COVID-19 vaktsiini:

1. Lastel ja noortel on SARS-CoV-2 nakatumisel enamasti kerge või asümptomaatiline kulg. Neil on COVID-19 poolt põhjustatud surmaoht peaaegu nullilähedane.

2. Võrreldes teiste vaktsiinidega on COVID-19 vaktsiinide kasutamisel ebatavaliselt palju kõrvaltoimeid ja surmajuhtumeid. Mõned kõrvaltoimed on noortel sagedasemad, eriti südamelihase põletik. Kui uuendusest võib tekkida kahju ja selle kohta on vähe teada, tuleb ettevaatuspõhimõtte kohaselt kõigepealt vältida kahju tekitamist. Parem olla kindel kui kahetseda.

3. COVID-19 vaktsiinide kohta puuduvad veel kesk- ja pikaajalised ohutusandmed. Laste ja noorte eeldatav eluiga on 55 kuni 80 aastat. Teadmata kahjulikud pikaajalised mõjud on noortele palju tõsistemate tagajärgedega kui eakatele.

4. Vaktsineerimispoliitika põhineb eeldataval kasul, mis ületab selgelt vaktsineerimisest tulenevate kõrvaltoimete riski. COVID-19 vaktsiinide riski ja kasu analüüs näitab, et laste ja noorte jaoks on suur potentsiaalne risk, samas kui kasu puudub.

5. SARS-CoV-2 levik lastelt täiskasvanutele on minimaalne ja lastega kokkupuutuvate täiskasvanute COVID-19 suremus ei ole suurem.

6. On ebaeetiline seada lapsed ja noored ohtu, et kaitsta täiskasvanuid. Altruistlik käitumine, näiteks elundite ja vere annetamine, on vabatahtlik.

7. Mitmed profülaktilised ravimeetodid ja COVID-19 vaktsiinid on kõrge riskiga inimestele kättesaadavad, et nad saaksid end kaitsta.

8. Loomulik immuunsus SARS-CoV-2 nakkuse korral on laiaulatuslik ja tugev ning tõhusam kui vaktsiiniimmuunsus, eriti variantide vastu võitlemisel. Lastele ja noortele on loomulik immuunsus turvalisem.

9. Lastele ja noortele, kellel on kaasuv haigestumus, on olemas mitu profülaktilist (ennetavat) protokolli ja tõhusat ravi.

10. Laste ja noorte vaktsineerimine ei ole karjaimmuunsuse saavutamiseks vajalik. Pärast poolteist aastat kestnud pandeemiat on enamikul inimestel kas juba olemasolev immuunsus teiste koroonaviiruste suhtes, nad on taastunud COVID-19-st või on vaktsineeritud.

Seega ei ole meditsiiniliselt ega rahvatervise seisukohalt põhjendatud laste ja noorte massiline vaktsineerimine ega sunniviisiliste või piiravate meetmete rakendamine nende suhtes, kes ei ole vaktsineeritud. Noorte puhul on vaktsiini asemel loomulik kokkupuude viirusega õige asi, mida teha suurema ühise heaolu huvides.

Kõik lapsevanemad peaksid endale esitama asjakohase küsimuse: Miks riskida eksperimentaalsetest vaktsiinidest tuleneva kahjuga, kui minu lapsel on COVID-19 puhul peaaegu olematu risk ning loomulik immuunsus on ohutum ja tõhusam?

Me oleme kogu pandeemia ajal ikka ja jälle ohverdanud nooremaid põlvkondi; võtnud neilt südametult maske kohustades ära nende hariduse, nende eakaaslased, nende vanavanemad, nende rõõmu ja isegi värske õhu.

On aeg lõpetada meie noorte kuritarvitamine.

„Meie lapsed on meie suurim aare. Need, kes lapsi väärkohtlevad, lõhuvad meie ühiskonna struktuuri ja nõrgestavad meie riiki.“ – Nelson Mandela

See on koht, kus me tõmbame piiri. Meie lapsed ei ole katsejänesed. Meie ülesanne on oma lapsi kaitsta. Hind on liiga kõrge. Öelge lihtsalt EI. Lihtsalt ÄRGE nõustuge kogu riski ja nullkasu võrrandiga.

Lisa: https://www.pandata.org/children-and-young-people-declaration/ https://www.pandata.org/ https://lastekaitseks.ee

 

Oma allkirja saad lisada siin: Rahvaalgatus

Foto: Rahvaalgatus + Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt