Uuring: teismelisi poisse ohustavad Covid-19 vaktsiini põhjustatud südameprobleemid rohkem kui koroonaviirus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. september 2021 kell 16:47California ülikooli tehtud uuringud näitasid, et teismelistel poistel on kuus korda suurem tõenäosus kannatada Covid-19 vaktsiini põhjustatud südameprobleemide all, kui viirusega nakatumise tagajärjel haiglasse sattuda. “California ülikooli dr Tracy Hoegi juhitud meeskond uuris südame müokardiidi ehk südamepõletiku ja rinnus tekkiva valu sümptomite määra 12–17-aastastel lastel pärast teist vaktsiinidoosi,” vahendab Vanglaplaneet The Telegraphis avaldatud uudist.

 

“Seejärel võrdlesid nad tulemusi lastele Covidi tõttu vajaoleva haiglaravi tõenäosusega madala, mõõduka ja kõrge hospitaliseerimise taseme ajal. Uurimistöö autorid leidsid, et 12–15-aastaste poiste südant mõjutavate tüsistuste risk pärast vaktsineerimist oli 162,2 miljoni inimese kohta, mis oli kõrgeim kõigist uuritud rühmadest.”

Seda võrreldi tervete poiste Covid-nakkuse tõttu haiglasse sattumise riskiga, mis on ligikaudu 26,7 miljoni inimese kohta, mis tähendab, et vaktsiinist tulenev risk on 6,1 korda suurem.

Isegi Covidi kõrge riskitaseme korral, näiteks käesoleva aasta jaanuaris, on vaktsiinist tulenev oht 4,3 korda suurem ning madala riskiastme korral on teismeliste poiste vaktsiinist põhjustatud “südamega seotud kõrvaltoimete” tekkimise oht lausa hüppeliselt suurem – 22,8 korda kõrgem. Need andmed põhinevad uuringul, mis puudutas vaktsiini kõrvaltoimeid teismelistele selle aasta jaanuarist juunini.

Normaalses maailmas peaksid sellised andmed kindlalt kõrvale heitma argumendi, et teismelised ja lapsed peavad kohustuslikus korras koroonaviiruse vaktsiini saama, kuid ilmselt seda ei tehta. Valitsused üle maailma õhutavad 12–15-aastasi vaktsineerima isegi ilma vanemate nõusolekuta, hoolimata sellest, et vaktsineerimise ja immuniseerimise ühiskomisjon (JCVI) seda ei soovita.

Ameerikas hääletasid Los Angelese maakonnakooli ametnikud üksmeelselt kõigi üle 12-aastaste laste kohustusliku vaktsineerimise poolt, hoolimata vanemate vihasest vastuseisust.

Vaata Kalle Grünthali intervjuud Tatjana Fitaniaga, kelle pojal tekkis peale Covid-19 vaktsiini tõsine südameprobleem Vanglaplaneedi kodulehelt.

 

Allikas: Vanglaplaneet

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt