Argentinas suri 4-aastane vaktsineerimiskampaania “reklaaminägu” kopsupõletikku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. november 2022 kell 14:47Ka Argentinas “rõõmustab” valitsus elanikkonda laste vaktsineerimiskampaaniatega. Väike poiss, kes mängis ühes sellises riiklikus reklaamis, on nüüdseks surnud nelja-aastaselt. Ema mõistis haiglas hukka arstid, kes kolm korda keeldusid abist või panid iga kord erineva valediagnoosi.

 

Argentinas juhtus kohutav tragöödia 4-aastase poisiga, kes oli  lastehalvatuse vaktsineerimiskampaania reklaaminägu. Väidetavalt diagnoosis last ravinud haigla tema seisundit valesti, mis lõppes paraku väikese Santino surmaga – laps suri kahepoolse ravimata kopsupõletiku tõttu.

Ema oli poisi viinud kolm korda kõrge palavikuga San Migueli Lacarde’i haiglasse. Seal diagnoositi iga kord erinev haigus ja statsionaarset vastuvõttu ei toimunudki. Enne haigust kannatas Santino bronhospasmi (bronhiseinte silelihaskiudude kokkutõmbumine) all ja oleks seetõttu saanud ravi – tegu on hingamisteede spasmiga, mis põhjustab õhupuudust ja eluohtlikku olukorda.

Ema rääkis Argentina meediale:

Ma läksin haiglasse, sest palavik ei langenud ja õde ütles mulle, et nad panevad ta märgade käterätikute sisse, et palavikku alandada, kuid arstil polnud aega teda vaadata.

 

Sellel haiglakülastusel ei soostunud ema alla andma ja vastas, et lapse haigusloo tõttu ei lähe ta koju enne, kui arst tema pojaga tegeleb. Kahe tunni pärast diagnoosis arst viirusnakkuse, larüngiidi. Seejärel saadeti nad koju tagasi.

Veidi hiljem viis ema poja uuesti haiglasse, sest kõrge palavik ei langenud. Ta palus teha vereanalüüsi, milles keelduti. Haigla viirusjuhtumite puhul vereanalüüse ei tee, ütles naine ajakirjandusele. Seekord diagnoosis teine arst gastroenterokoliidi.

Kolmas arst diagnosis aga poisi seisundiks bronhospasmi. Veidi aega hiljem suri poiss ravita ema käte vahel. Lahkamisel tuvastati tal kahepoolne kopsupõletik. Siiani pole suudetud välja selgitada, milline patogeen täpselt nakkuse põhjustas.

Väljaande “La Nacion” teatel eemaldati asjaosalised õed ja arstid ajutiselt töölt ning juhtunu kohta algatati kohtulik uurimine. On tragöödia, et lastehalvatuse ja leetrite vaktsiini kuulutuse riiklikele plakatitele riputatud väga väike poiss suri tervishoiusüsteemi täieliku ebaõnnestumise tõttu. Seos tema surma ja vaktsineerimise, eriti Covid-19 vahel, nagu on vihjatud mõnes sotsiaalmeedia kanalis, ei ole tõestatud.

 

Allikas:

Argentinien: 4-jähriger “Werbeheld” für Impfkampagne starb an Lungenentzündung

 

Tõlkis Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt