“Kui ma suren, oli teil õigus”: vaktsiini propageerinud kulturist suri ootamatult

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. oktoober 2022 kell 9:33“Teie, kes te arvate, et vaktsineerimine tapab inimesi, võite mind testina kasutada. Kui ma suren, oli teil õigus.” Need olid kulturisti, kirjaniku ja vaktsiinide propageerija Doug Brignole’i sõnad. 63-aastane mees suri ootamatult 13. oktoobril, vahendab Free West Media.

 

Mitu doosi vaktsiini Brignole sai, on ebaselge, ent oma esimese Moderna süsti sai ta aprillis 2021. “Teeme seda selleks, et saaksime jälle reisida, kontsertidel käia ja lõbutseda,” kirjutas ta toona Facebookis. “Oleme selles kõik koos, andkem oma osa selle (Covidpandeemia – toim) võitmiseks.”

Kuid kommentaar, mille ta selle postituse all tegi, ei ole vananenud. Selles rõhutas ta oma usaldust koroonasüstide vastu ja pakkus end katsealuseks. Ta ütles, et tema surm õigustaks vaktsiinikriitikuid. Vastasel juhul peaksid nad tunnistama, et eksisid süstide osas.

 

Endine kulturismimeister teatas umbes kaks nädalat tagasi, et soovib osaleda Las Vegases toimuval Mr. Universe’i võistlusel. Ta tegeles endiselt väga aktiivselt spordiga. Ta suri ootamatult 13. oktoobril 63-aastaselt.

“Teie enda väitel oli meil õigus ja kahjuks eksisite teie,“ seisis 17. oktoobri Instagrami postituses. “Ja see maksis teile elu.”

Faktikontroll märkis sellised sotsiaalmeedia postitused desinformatsiooniks, vahendab Politfact: Arstid on teatanud, et Brignole suri COVID-19 viirusesse nakatumise, mitte vaktsiini tõttu.

Los Angelese maakonna arsti-koroneri aruandes loetleti Brignole’i surmapõhjus COVID-19 nakkuseks ja nimetati aterosklerootilist kardiovaskulaarset haigust oluliseks seisundiks. Aterosklerootiline südame-veresoonkonna haigus on kolesteroolist põhjustatud arterite lubjastumine ja ahenemine. See aitas kaasa Brignole’i surmale, kuid ei olnud algpõhjus, ütles koroneri pressiesindaja Sarah Ardalani.

Brignole’i sõber võttis ühendust The Gateway Punditiga, kes juhtumist teatas ja kinnitas, et Brignole pole kunagi steroide kasutanud. “Ma tundsin teda ja ma ei usu, et ta oleks kunagi seda teinud.”

 

Allikad: Free West Media, lingid artikli sees

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt