Telegrami uudised (43/22): pildiskandaali peegeldus, head uudised Kanadast ja New Yorgist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. november 2022 kell 12:50Fotokollaaž: Canva.com

Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised 2022. aasta 43. nädalast ehk ajavahemikust 24.-30. oktoober.

 

Eelmise nädala pomm-uudiseks oli kahtlemata ühe Riigikogulase pildiskandaal. Kuna antud teema kohta on nii peavoolu-, alternatiiv-, kui ka sotsiaalmeedias materjali ja arvamusi rohkem kui küll, siis käesolevas nädalaülevaates me sellele liigselt ei keskendu.

 

1
Küll aga ütleme nii palju, et tänu poliitik Kalle Muulile, kes tõi Kuku raadio eetris päevavalgele mitte-anonüümse alasti alaealise foto detailse kirjelduse, rakendati see vaid mõni päev hiljem ühe erakonna valimisvankri ette.
Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov kirjutas oma Facebooki seinal: “Sain täna ülevaatamiseks ühe valimisreklaami, milles on olulisel kohal Kalle Muuli poolt raadioeetris ette loetud ühe foto kirjeldus. Saade on kenasti viidatud.”….

Telegrami peatoimetaja kommenteeris juhtunut oma Facebookis: “Ehk siis valimisreklaamis kasutakse endise ajakirjaniku/praeguse Isamaa poliitiku poolt raadiosaates avalikkuse ette toodud kohtuistungi materjale (st VÄIKESE LAPSE alasti intiimpiirkonna kirjeldust). See ei ole okei. Minu jaoks see on alaealise ärakasutamine. Eesmärk ei pühenda abinõud siinkohal mitte üks raas.”
Empaatiakriis! Järgmine küsimus on: milline erakond selle oma reklaami pani? Mõelge ise.

Kiita tahaksime aga Sirpi artikli “PÄRAST KOROONAKRIISI: KRIITILISELT TEADUSE VASTUTUSEST ÜHISKONNA EES” eest. Muide, ERR-l on õigus Sirbis avaldatud artikleid avaldada ka oma lehel – huvitav, kas nad kasutavad seda õigust kogu koroonakriisi kainelt lahti mõtestava artikli publitseerimiseks?
https://sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/parast-koroonakriisi-teaduse-vastutusest-uhiskonna-ees/

 

Jätkame Telegrami uudistega.

2
https://www.telegram.ee/maailm/kanada-tipp-poliitik-vabandas-koroonameetmete-parast-ja-utleb-ei-maailma-majandusfoorumile
Kanada tipp-poliitik vabandas koroonameetmete pärast ja ütleb “Ei” Maailma Majandusfoorumile
Kanada Alberta provintsi värskelt valitud peaminister Danielle Smith soovib anda armu nn koroonapatustele, st inimestele, kes on maksnud trahve või keda arreteeriti, kuna nad ei lasknud end vaktsineerida või ei kandnud maski. Vaktsineerimata inimeste diskrimineerimist ta ei tolereeri ning uusi koroonameetmeid kehtestada ei kavatse.
Smith teatas ka, et kavatseb kõrvaldada Alberta kodanike vabadust ja vara ähvardava ohu, lõpetades igasuguse kontakti Maailma Majandusfoorumiga, et WEF ei saaks mõjutada Alberta poliitikat.
Smithi vabandus loob väga sümboolse pretsedendi. Eriti seetõttu, et koroonaterroristid – vastutavad isikud ja meditsiinieksperdid – üle maailma pole siiani oma tegude eest vabandanud ning mõned lausa õigustavad end siiani.

3
https://www.telegram.ee/maailm/videod-inimesed-puuris-oovastavad-covidi-meetmed-hiina-diktatuuris-norganarvilistele-mitte-soovitatav
Samal ajal kestab Hiinas edasi koroonaterror. Õõvastavate “Covidi meetmete” saatel pannakse inimesi juba puuridesse.
Null-Covidi poliitika ettekäändel luuakse rahvahulkadele endiselt karantiinilaagreid. Kui mobiiltelefoni QR-kood näitab “punast”, tähendab see, et inimene tuleb ära viia– vajadusel relva ähvardusel. Tekib küsimus, miks läänemaailm Hiina inimestele toetust ei avalda?
Sest just äsja kritiseerisid Eesti ja veel 49 riiki ühisavalduses inimõiguste olukorda Xinjiangi provintsis Hiinas, tundes muret uiguuri vähemusrahvuse inimõiguste rikkumise pärast. Mis hiinlaste endiga koroona raames tehakse, on seega ükskõik?

https://www.err.ee/1608773542/eesti-moistis-koos-teistega-hukka-inimoiguste-rikkumised-xinjiangis

4
https://www.telegram.ee/maailm/kokkusattumus-kolm-presidenti-suri-oma-otsuse-tottu-covidi-vaktsiine-mitte-levitada
Kokkusattumus? Kolm presidenti suri peale otsust Covidi-vaktsiine mitte levitada
Kolme eri riigi juhid surid pärast eksperimentaalsete Covid-19 vaktsiinide levitamise peatamist. Kõik kolm riiki otsustasid vaktsiine oma kodanikele jagada alles pärast nende seniste juhtide surma.
Üks neist oli Burundi president Pierre Nkurunziza, keda kritiseeriti karmilt selle eest, et ta ei edendanud SARS-CoV-2 vastaste süstide ideed.
Tähelepanuväärne on aga see, et kuigi Burundis on koroona vaastu vaktsineeritud vaid 0,2 protsenti elanikkonnast, on 12 miljoni elanikuga riigis elu koroona ajal täiesti tavaliselt edasi läinud…

5
https://www.telegram.ee/maailm/new-yorgi-ulemkohus-ennistas-toole-koik-vaktsiineerimata-jatmise-tottu-vallandatud-tootajad
New Yorgi ülemkohus ennistas tööle kõik vaktsineerimata jätmise tõttu vallandatud töötajad
Ainuüksi New Yorgi linn vallandas umbes 1400 töötajat vaktsineerimata jätmise tõttu käesoleva aasta alguses pärast seda, kui linn kehtestas endise linnapea Bill de Blasio ajal vaktsineerimisnõude. Paljud vallandatutest olid politseinikud ja tuletõrjujad.
New Yorgi osariigi ülemkohus leidis eelmisel esmaspäeval, et vaktsineerimine ei välista COVID-19-ga nakatumist või haiguse edasikandumist ning ennistas tööle kõik töötajad, kes vallandati vaktsineerimata jätmise tõttu. Samuti nõuab kohus nende töötasu tagantjärele maksmist.

6
https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/ema-soovitab-sustida-covid-19-vaktsiine-lastele-alates-6-kuu-vanusest
Euroopa Ravimiamet (EMA) soovitab nüüd süstida COVID-19 vaktsiine lastele alates 6 kuu vanusest
Kas süstimine väikelastele on seotud sellega, et tellitud koroonavaktsiinide lademed hakavad aeguma? Eesti on tellinud 6,7 miljonit vaktsiinidoosi, millest 200 000 jaanuaris saadud Pfizeri vaktsiini on juba aegunud. “Hapuks läinud” vaktsiine pole siiski veel hävitatud, vaid oodatakse uuringuid, mis tõestaks, et säilitustähtaeg võib olla pikem. Samas on oodata veel ligi poolt miljonit doosi ning tootjatega käivad läbirääkimised koguste vähendamiseks. Jabur olukord – terviseameti laod on vaktsiine täis, aga keegi neid enam ei taha. Kas tulemas on ka uus vaktsiinikampaania, mis aitaks seda kraami taas rahvale pähe määrida? Seni aga soovitatakse vaktsiinijääkidega agaralt süstida beebisid ja väikelapsi?

7
https://www.telegram.ee/eesti/oiguskantsler-soovitab-muuta-maarusi-et-alaealisi-voiks-koolis-laste-omal-soovil-vaktsineerida
Õiguskantsler soovitab muuta määrusi, et alaealisi võiks koolis laste omal soovil vaktsineerida
Et kooliõed saaksid hakata vaktsineerima lapsi vanema nõusolekuta, aga lapse tahtel, on vajalik, et kooliõed mõistaksid õigusakte ühtemoodi, leiab õiguskantsler Ülle Madise, kelle poole pöördusid HPV-vaktsiini vähese manustamise tõttu 12-14-aastastele tütarlastele emakakaelavähi ja vähieelsete seisundite uurimisega süvitsi tegelevad naistearstid.
Minister Peep Peterson oli oma vastuses õiguskantslerile probleemi lahendamise vajadusega päri ja lubas esitada õigusruumi muutmise ettepanekud selle aasta lõpuks.

8
https://www.telegram.ee/nwo/video-milline-seos-on-biolaboritel-ja-rahvusvahelisel-kosmoseprogrammil
Milline seos on biolaboritel ja rahvusvahelisel kosmoseprogrammil?
Sel suvel toimus dr Andrew Kaufmani korraldatud ahvirõugete pettuse seminar “Monkeypox Mania”, kus tuli jutuks ka biolaborite teema: mis värk siis nendega ikkagi on? Kas (Ukraina) biolaborites arendatakse USA abiga salajasi biorelvasid? Kas funktsiooni suurendamise uuringud nn biolaborites on midagi uut või tegelevad nad lihtsalt väga mürgiste kemikaalidega, mitte mikroobidega? Telegram avaldas video eestikeelsete subtiitritega.

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.
Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt