Kokkusattumus? Kolm presidenti suri peale otsust Covidi-vaktsiine mitte levitada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. oktoober 2022 kell 18:13Lahkunud presidendid Moise, Magufuli ja Nkurunziza. Fotomontaaž: Canva.com (Wikimedia Commons 1, 2, 3)

Kolme eri riigi juhid surid pärast eksperimentaalsete Covid-19 vaktsiinide levitamise peatamist. Kõik kolm riiki otsustasid vaktsiine oma kodanikele jagada alles pärast nende seniste juhtide surma. Üks neist oli Haiti president Jovenel Moise, kelle rühm palgasõdureid mõrvas tema kodus Port-au-Prince’is.

 

Kariibi mere riik sai tasuta vaktsiine COVAX-i skeemi kaudu, mida juhivad Maailma Terviseorganisatsioon ja ülemaailmsed vaktsiinide levitamist toetavad heategevusorganisatsioonid, kuid Moise oli keeldunud AstraZeneca süstidest. Vaid mõni päev pärast tema mõrva saatis USA koos FBI agentide meeskonnaga Haitile vaktsiine.

Varsti pärast seda, kui Tansaania president John Magufuli oli vaktsiinid ohtlikuks kuulutanud, suri ta “südamehaiguse” tagajärjel. 2021. aasta veebruaris ütles tema tervishoiuminister meediale: “Me ei ole veel kindlad, et need vaktsiinid on kliiniliselt tõestatud ohutud.” Ülipopulaarse Magufuli surma tagajärjel tunglesid tuhanded leina

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt