Lühike uudisnupp “Ulmefilmi“ ja Eesti meedia kohta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. oktoober 2015 kell 10:48ulmefilm

Foto: ulmefilm.ee

Mõned nädalad tagasi saatsid mitmed lugejad meile kirja, et vandenõudest (sh 9/11-st) pajatava “Ulmefilmi” (www.ulmefilm.ee) veebileht ei tööta, uurisime asja ja tõsi see oli – kõiki osasid vaadata ei saanud. Tänaseks on viga parandatud ning Telegrami eelkäija, “Ulmefilmi” sait on jälle korras, kõiki osasid saab alla laadida ja saab ka otse streamida.

 

Kui juba teadaanneteks läks, siis võiks ka mainida, et septembris ilmunud arvamusartikkel “Hando Tõnumaa: Mul on ideaalne plaan pagulaste probleemide lahendamiseks” kogus üle 30 000 lugeja. Artikli sisu ühe lausega oli, et pagulaste ja ka kõikide teiste probleemide lahendamiseks, tuleb esmalt ära lahendada 11. septembri terrorirünnakute vale (millest on alanud kõik pagulasi tootvad sõjad), mis meile kõigile pähe määriti. Meie hinnangul tuleb survestada peavoolumeediat niivõrd kaua, kuni nad hakkavad kajastama reaalsust, et 11. septembri terrorirünnakud olid globaalse salavalistuse sisetöö; riigimeedia aga aitab seda valet iga päev elus hoida, hirmutades inimesi uute väljamõeldud vaenlastega. Saatsime kõikidele suurimatele Eesti uudistekanalitele küsimuse, et miks nad kajastavad ainult 9/11 ametlikku versiooni ning soovitasime neil kõigil avaldada eelmainitud artikkel. Nagu oli juba ette arvata, ei teinud seda mitte keegi, samuti ei vastanud meie kirjale ükski neist. Kanalid, kuhu kirja saatsime, olid: ETV, Vikerraadio, Raadio 2, Kuku raadio, Kanal 2, TV3, Delfi, Postimees, Õhtuleht, Eesti Ekspress ning saated “Aktuaalne kaamera”  ja “Olukorrast riigis”.

Ja kui arvestada seda, et peavoolumeedia kogub reklaamimüügi tarvis klikke, siis kas tõesti on eelistatum uudis a´la “Teised abielusaate osalised olid juba vahekorras, Helen aga pipardab” kui mõni vandenõusid või muud põnevat lahkav kirjutis? Lisaks soovime ära mainida, et Telegram lubab kõiki oma artikleid 100%-liselt avaldada kõikidel väljaannetel, sh ka väikestel tegijatel nagu blogid jne, ainuke tingimus meie poolt on, et märgitaks ära Telegram kui originaalallikas. Kusjuures kõik suuremad meediaväljaanded nagu Postimees ja Delfi lubavad oma artikleid avaldada ainult ühe kuni viie lause pikkuses.

Kas ajakirjandus mitte ei peaks peegeldama kõike seda, mis käesoleval ajal inimesi huvitab? Ja kui peavoolumeedia kajastab ainult ühte vaatenurka, siis kas tegu on ikka käesoleva aja kirjandusega või hoopis kogumiga valitsevate ja/või raha maksvate organisatsioonide promotekstidest?

 

Hando Tõnumaa

Telegrami asutajaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt