USA-s toimuvad laupäeval “Vastupanupäeva“ miitingud plaanitava relvaseaduse vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2013 kell 19:15constitution

Protestimaks Ameerika Ühendriikide põhiseaduse teise paranduse muudatuste vastu, korraldatakse laupäeval, 23. veebruaril üleriigiline vastupanupäev “Day of Resistance“. Miitingud toimuvad üle kogu riigi peaaegu kõikides osariikides, oma osavõtust on tänaseks teatanud üle 50 000 ameeriklase.

 

Ürituse peakorraldaja Dustin Stockton ütles, et esialgu polnud protestiaktsioon kavandatud üleriigilisena, ent mõte koguneda ameeriklaste õiguse kaitseks kanda relva leidis kiiresti kandepinda, levides kulutulena osariigist osariiki.

“Panin üles video, et korraldan viis kogunemist ja hakkasin saama e-kirju inimestelt üle kogu riigi,“ ütles Stockton intervjuus veebisaidile Breitbart.com. “Paluti, et ma läheksin Mississippisse Minneapolisse, Louisianasse ja paljudesse teistesse kohtadesse. Ma tunnen end nagu Püha Vaim,“ naljatas ta, lisades, et aktsioon on kasvanud palju suuremaks, kui oli esialgu plaanitud.

 

Kogunemiste eesmärk on selgelt kirjas „Day of Resistance’i“ kodulehel:

„16. jaanuaril 2013avaldas president Barack Obama 23 täidesaatvat otsust, muutmaks põhiseaduse teist parandust, mis annab kõigile ameeriklastele relvakandmise õiguse. Ta tegi seda ilma kongressi heakskiiduta, mis on juba iseenesest põhiseaduse vastane.“

„Day of Resistance’i“ kodulehel öeldakse, et vastuseks presidendi põhiseadusevastasele tegevusele kogunevad laupäeval Ameerika Ühendriikide inimesed oma põhiõiguste kaitseks, et õlg õla kõrval koos naabritega väljendada oma kogukonna õigust otsustada ise oma saatuse üle.

 

Stockton lisab, et 23. kuupäeval on eriline tähendus mitte ainult sellepärast, et see number sisaldab paljude ameeriklaste lemmik-ründerelva AR-15 kaliibri numbrit (.223), vaid sel kuupäeval heisati ka lipp Iwo Jima lahingus. (Ameeriklastele patriootiliselt väga tähtis Iwo Jima lahing toimus 1945. aasta veebruaris-märtsis. Selles hukkus 6821 ameeriklast ja 21 570 jaapanlast – toim.) Tähtis on ka see, et 23. veebruar langeb laupäevale, sobides seega tööinimestele.

Peakorraldaja rõhutab, et miitingutele oodatakse kõiki, kes tunnevad, et valitsus on oma piire ületanud, üritades väevõimuga uut relvaseadust kehtestada, ent päevakorras on ka teised teemad, alates seadustega ülereguleerimisest kuni inimese privaatsuse kitsendamiseni. Oma osavõtust üle 120 miitingul üle terve riigi on teatanud üle 50 000 inimese.

 

 

Allikad: Infowars, Day of Resistance koduleht

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt