Colorado šerifid on vastu osariigi uuele relvaseadusele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. märts 2013 kell 14:29Mel BernsteinEelmisel nädalal võtsid USA Colorado seadusandjad vastu kaks relvadega seotud otsust. Seadused pole veel jõustnud, kuid eeldatakse, et kuberner John Hickenlooper kirjutab neile alla. Muudatused puudutavad põhjalikumat taustauuringut relvaostjatele ning magasinide suuruse piiramist 15 kuulini.

 

Eilseks olid 340 Colorado šerifi teatanud, et nad ei kavatse nõuda oma haldusalas nende seaduste täitmist. Politseiametnik John Cooke ütles ajalehele Greeley Tribune antud intervjuus, et tegemist on rakendamatute seadustega, mis annavad petliku turvatunde, sest kavandatavad meetmed kriminaalidele ei mõju. Lisaks on seaduste täitmist võimatu jälgida ning šerifid kavatsevad nende jõustumise korral osariigi kohtusse anda.

 

Ka USA kongressis on tulirelvadega seotud seadusemuudatused arutelu all, kuid täna tuli uudis, et poolautomaatrelvade keeld, mida üritas läbi suruda senaator Dianne Feinstein, on eelnõust välja võetud, sest ei leiaks piisavalt toetust.

 

Vabariiklasest senaator James Inhofe arvas, et sel aastal ei kiida kongress heaks ühtegi eelnõud, mis relvade omamise ja müügi tingimusi karmistaks. Osa eelnõusid võidakse heaks kiita senatis, kuid mitte esindajatekojas, kus vabariiklased on enamuses.

 

 

Allikad: CNS News, Fox News, The Tribune, BNS

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt