Fukushima ohutaset tõstetakse kahe palli võrra

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. august 2013 kell 11:04Jaapani tuumajaamade järelvalve soovib Fukushima ümbruse erakordselt kõrge radioaktiivsuse tõttu tõsta selle ohutaset seitsmepallisel Rahvusvahelisel Tuuma- ja Radioaktiivse Õnnetuse ehk Inesi skaalal ühelt kolmele. Riikliku järelvalveorganisatsiooni otsuse peab veel kinnitama ÜRO tuumaagentuur, kuid see on esimene kord pärast 2011. aasta maavärinat ja tsunamit, kui Jaapan soovib ohutaset tõsta.

Kui senini on radioaktiivset ainet lekkinud maapinda ja ookeani ainult tuumajaama keldritest, siis sel nädalal hakkasid lekkima ka mahutid, kuhu jaama kogunev vesi pumbatakse, ning praeguseks on põhjavette voolanud üle 300 tonni radioaktiivset vett.

Veest tekkinud lombid paiskavad iga tund õhku 100 millisiivertit radiatsiooni. “Seega võib öelda, et me leidsime radiatsioonitaseme, mis annab ühe tunniga inimesele viieaastase kiirituseannuse,” ütles tuumajaama operaatorfirma juht Masayuki Ono.

Tuumajaama haldava firma TEPCO aktsiate väärtus langes pärast teadet 13%.

 

 

Allikad: ERR, BBC

Foto: asiancorrespondent.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt