Fukushima kahjustatud reaktorihoonest tõuseb auru

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuli 2013 kell 10:13fukushima.nuclear.blast

Jaapanis märgati kahe aasta eest tsunamis kannatada saanud Fukushima elektrijaama kahjustatud reaktorihoonest tõusvat auru, teatas neljapäeval operaatorfirma Tokyo Electric Power (TEPCO). “Kolmanda reaktori viienda korruse juures on nähtud auru,” kinnitas TEPCO eestkõneleja, kirjutab BNS.

 

“See oli väga õhuke, mitte auru ei purskunud. Reaktori temperatuur ega radiatsiooni tase pole tõusnud. Me ei usu, et tegemist on mingit laadi hädaolukorraga, kuid uurimine alles käib,” ütles ettevõtte esindaja.

Jaapani tuumajärelevalveamet teatas eelmise nädala kolmapäeval, et Fukushima elektrijaamast lekib tõenäoliselt äärmiselt radioaktiivset ainet Vaiksesse ookeani. Ametkonna liikmed noomisid operaatorfirmat, mis ei ole suutnud kindlaks teha allikat, kust radioaktiivne aine põhjavette jõuab ega lekke põhjust tuvastada.

“Meil on tõsiseid kahtlusi, et kõrge kontsentratsiooniga reostatud vesi on imbunud maasse ja jõudnud merre,” ütles ametkond.

Tokyot ja ümbritsevaid piirkondi teenindav kommunaalfirma teavitas päev enne seda, et Fukushima tehase territooriumilt võetud põhjavee proovid näitasid vähki tekitava tseesium-134 taset, mis on reedesest üle 110 korra kõrgem.

TEPCO ei ole suutnud radioaktiivse tseesiumi kontsentratsiooni tõusu seletada, kuid on tunnistanud, et viimastel nädalatel on ka Fukushima pinnaseproovides mitmete ohtlike ainete tase lubatust kõrgem.2011. aasta 11. märtsil põhjustasid maavärin ja tsunami Fukushimas ränga avarii, mis oli kõige tõsisem tuumakatastroof pärast 1986. aastal Tšornobõlis juhtunut.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Al Jazeera

Foto: vina.cc

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt