Fukushima rikkis reaktori ümber plaanitakse maapind külmutada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuni 2013 kell 18:38



 

 

Jaapani valitsus on andnud Fukushima tuumajaama operaatorile käsu rikkis reaktori ümber olev pinnas külmutada, et takistada põhjavee sisseimbumist ja saastumist. Iga päev imbub tuumajaama 400 tonni põhjavett, mis saastub radioaktiivsusega ning mida peab kohapeal mahutites säilitama.

 

Tuumajaama operaatoril Tokyo elektrienergiakompaniil (Tokyo Electric Power Company – TEPCO) on juba Fukushimas mahutitesse säilitatud veerand miljonit tonni radioaktiivset vett. Kartes võimalust, et saastunud vee säilitamiseks ei jätku enam mahuteid, on Jaapani valitsus andnud käsu TEPCO-l ette võtta see drastiline samm. Loodetakse, et külmunud pinnas takistab põhjaveel ehitustesse lekkimast.

Valitsuse raporti kohaselt ei ole sellist meetodit, et põhjavett takistatakse külmunud pinnasest tekitatud seinte abil, kasutatud kauem kui paar aastat. Nii et sellise projekti kasutamine Fukushima tuumajaamas on pretsedenditu väljakutse.

 

Allikad: ABC, BBC

Pilt: ehdwalls.com

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt