Grillo: Itaalia on tegelikult juba euroalast väljas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2013 kell 16:37566598-130226-beppe-grillo

Itaalia Viie Tähe Liikumise juht Beppe Grillo ütles täna, et Itaalia on sisuliselt juba eurotsoonist väljas, kuid eitas, et on Euroopa-vastane, vahendab BNS. “Itaalia on de facto juba euroalast väljas. Riik on põlvili,” ütles Grillo usutluses Saksa ärilehele Handelsblatt.

 

Grillo lisas, et Põhja-Euroopa riigid “hoiavad meist kinni” ainult senikaua, kuni nende pangad on oma investeeringud tagasi saanud, ja “pillavad meid siis nagu kuuma kartuli käest”.

Koomik Grillo on oma kärpekavavastaste rünnakute ja eurovaenulikkusega ajanud ärevile turud ja välisinvestorid. Ta on kutsunud korraldama rahvahääletust eurotsooni kuulumise üle. Grillo  on seni keeldunud koalitsiooni moodustamisest Pier Luigi Bersaniga, kelle vasakpoolne Demokraatlik Partei sai üldvalimistel parima tulemuse. Ta ei soovi ka koalitsiooni ekspeaminister Silvio Berlusconi konservatiividega.

 

Ta kordas oma lubadust, et korraldab internetireferendumi, kuid eitas, et on Euroopa-vaenulik, rõhutades siiski, et Euroopa vajab suuri muutusi ja rohkem demokraatiat.  “Ma olen ainult öelnud, et meil on vaja varuplaani. Me peame küsima: “Mis on Euroopast saanud? Miks ei ole meil ühist infopoliitikat? Miks ei ole meil ühist maksu- ega immigratsioonipoliitikat? Miks ainult Saksamaa üha rikkamaks saab?” lausus ta.

“Vanadel parteidel on lips läbi. Nad peaksid tagastama selle, mis nad on varastanud, ja lahkuma. Berlusconi on füüsiliselt lõpusirgel. Bersanist ei räägi 15 päeva pärast enam keegi. Me oleme uue ajastu alguses, aga nad ei mõista seda,” ütles Grillo.

 

Allikad: BNS,  Handelsblatt

Toimetas Õnne PuhkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt