Itaalia valimised tekitasid riigis ummikseisu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. veebruar 2013 kell 9:17venice-italy

Itaalia parlamendi alamkojas võitis valimistel enamuse vasaktsentristlik koalitsioon. Vaatlejate hinnangul saab Itaalia uueks peaministriks suure tõenäosusega Demokraatliku Partei esimees Pier Luigi Bersani, vahendas ERR.

 
Bersanit toetab tsentristlik koalitsioon eesotsas eksvalitsusjuhi Mario Montiga. Rõõmustamiseks siiski suurt põhjust pole, sest kuigi parlamendi 630-kohalises alamkojas peaksid viimaste valimistulemuste järgi saama kontrolli vasakpoolsed ja tsentristid, siis 315-kohalises ülemkojas, kus kohad jagunevad piirkonniti, on olukord patiseisus ning kohad jaotuvad vasaktsentristide ja ekspeaministri Silvio Berlusconi juhitud paremtsentristide vahel äärmiselt tasavägiselt.

 

Seaduste vastuvõtmiseks on vaja siiski parlamendi mõlema koja toetust ning ülemkojas ehk senatis tuleks vasaktsentristidel võita enda poole ka koomik Beppe Grillo juhitud Viie tähe Liikumine, kes tegi valimistel üllatavalt hea tulemuse. Grillo on samas lubanud, et ei kavatse käitude tuulelipuna ning oma toetust kerge käega jagada.

Itaalia on üks ELi murelapsi, 2012. aastal suleti seal üle 100 000 väikeettevõtte. Töötuid inimesi on 11%, muidugi jääb see alla Hispaania 26% ja Kreeka 27%.

 
Allikad: ERR, Guardian

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt