Kreeka peaminister: rohkem kasinusmeetmeid ei tule

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2013 kell 16:13 

Kreeka peaminister Antonis Samaras lubas laupäeval majanduskriisist räsitud rahvale, et rohkem kasinusmeetmeid valitsus ette ei võta. “Niipea kui kasv peale hakkab, algavad tasapisi leevendusmeetmed,” lubas ta, kuid hoiatas, et Kreeka majandus on küll vabanenud “intensiivravilt, kuid ei ole veel haiglast väljas”, vahendab BNS.

 

Kreeka võlausaldajate kolmiku – Euroopa Liidu, Euroopa Keskpanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi – audiitorid vaatavad praegu üle Kreeka samme miljardite eurode suuruse päästepaketi kohustuste täitmiseks.

Ateena peab toime tulema avaliku sektori töökohtade kahanemisega, kiirendama erastamisplaani elluviimist ja rekapitaliseerima neli suuremat panka. Audiitorid on otsustanud jääda kohale veel nädalaks ja nii jäeti ära neljapäevaks kavandatud kohtumine peaministriga.

Samaras kinnitas laupäeval, et kõnelused ei ole ummikus, arutelu käib selle üle, “kuidas kokkulepitud meetmeid rakendada”. Kreeka on andnud lubaduse kärpida avaliku sektori töötajate arvu 2013. aastal 25 000 ja 2015. aasta lõpuks 150 000 võrra.

Alates 2010. aastast on Kreekat toetatud 240 miljardi euroga, järgmise toetuse suuruses 2,8 miljardit eurot saab Kreeka märtsi lõpus.

 

Allikad: BNS, Raw Story

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt