Ukraina julgeolekujõudude käitumine ajas veel rohkem rahvast tänavatele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. detsember 2013 kell 14:52Kogu maailma hämmastas Ukraina miilitsa käitumine möödunud öösel, kui peale kella 1 Kiievi Iseseisvuse väljakul olnud meeleavaldajate telklinnakusse traktorite ja veokitega sisse tungiti. Sajad korrakaitsjad üritasid protestijaid massiga surudes lahkuma sundida ja lammutasid samal ajal barrikaade, kuid selle asemel, et laiali minna, tuli protestijaid üha juurde ning mitmel pool moodustati inimkette, et takistada märulimiilitsal oma jõudusid täiendamast.

 

President Viktor Janukovõtši jalgealune on üsna tuline, pettunud sõnavõtte riigi valitsuse suunas on tulnud igast maailma nurgast.

11. detsembri hommikul kogunes väljakule veel üle 10 000 meelevaldaja ning uut suuremat protestiaktsiooni plaanitakse 13. detsembriks, kuhu odatakse koguni miljon osalejat, kirjutab Kyiv Post.

Opositsioonilise Batkivštšõna (Isamaa) fraktsiooni juht Arseni Jatsenjuk arvab, et Janukovõtši režiim variseb seepeale kokku. “Me ei andesta kõike seda. Seal saab olema miljoneid ja režiim variseb kokku,” lubas Jatsenjuk Kiievi Iseseisvuse väljakule (Maidan Nezaležnosti) kogunenud protestijatele.

Miilitsa sõnul oli miilitsa eliitüksuse Berkuti ja siseministeeriumi erivägede eesmärgiks vabastada liikluseks Kiievi peatänav Kreštšatiki bulvar ning nad ei kavatsenud kogu meeleavaldust laiali ajada.

Kiievis kestavad igapäevased valitsusvastased meeleavaldused alates sellest, kui president Viktor Janukovõtš otsustas 21. novembril loobuda assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe sõlmimisest Euroopa Liiduga suhete edendamise kasuks Venemaaga.

Paljude arvates ei ole tegu aga EL-i pooldava protestiaktiga vaid lausa revolutsiooniga, et olla vaba kõigist välistest mõjutajatest ja minna edasi iseseisva riigina.

 

Kiievi meeleavaldusi saad jälgida väljaandest Kyiv Post, mis teeb  olukorrast otsereportaaži või Facebookist.

 

Allikad: Kyiv Post, BNS, KP 2

Foto: facebook.com/EuroMaydan

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt