Uudiseid Leedust: Die Welt – Vilniuses võitis Putin

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. detsember 2013 kell 13:08Die Welt: Vilniuses võitis Putin

Saksa ajaleht Die Welt peab EL idapartneriaadi võitjaks Putinit, kellel ei olnud isegi vaja Vilniuses kohal olla, kuna kogu asjakohane töö oli varem ära tehtud ja Ukraina poolt Leedu pealinnas keerutama hakkamine oli vaid varasema töötlemise tulem. Suurimaks eurojõudude veaks hinnatakse Putini mõju ehk ähvarduste alahindamist Ukrainale, samal ajal, kui euroleerist Ukraina ahvatlemiseks midagi erilist ei lubatud.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Leedus kontrolliti kaubanduskeskusi

Leedus teostati kaubanduskeskuste lauskontroll ja asjakohased ametkonnad avastasid üle poolesajas keskuses tuleohutuse vastu eksimisi. Kokku kontrolliti 402 ehitist ja vahele võeti 54 keskust ehk eksinute osakaal on 13%.

Allikas: Delfi.lt

 

Kormoranid ei ole enam Leedus soosingus

Kui kormoranid olid Leedus varem kaitse all, siis nende arvu kiire kasvu ja sellega kaasnevate probleemide tõttu nad enam keskkonnakaitse plaanis soosingus ei ole ning nüüd räägitakse kaitsmise asemel hoopis nende arvu optimeerimisest. Kormoranide pesitsus algas Leedus 1985 ja tänaseks on neid seal 4000 kuni 4500 paari.

Allikas: Delfi.lt

 

Foto: president.lt

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt