Uudiseid Venemaalt: kultuuriminister süüdistas Oscareid politiseerituses

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2013 kell 12:10Russia-premieres-Stalingrad-epic-Oscar-hopes_10-3-2013_120844_lVenemaa kultuuriminister süüdistas Oscareid politiseerituses

Venemaa kultuuriminister süüdistas Oscarite jagamist äärmises politiseerituses. Nimelt küsiti tema käest pressikonverentsil, miks tema arvates Bondartšuki “Stalingrad” ei pääsenud isegi auhinnale kandideerima võetavate filmide nimekirja ja kokkuvõtlikult vastas minister, et eks ikka oma päritolu pärast, tuletades ühtlasi ka meelde Mihhalkovi “Päikesest rammestunud 2” peaauhinnast ilmajäämist 2010. aastal Cannes’is.

Allikas: Delfi

 

Ukrainlased naeravad Venemaa telekanalite üle

Miljonid jälgivad Venemaal Ukrainas toimuvat omamaiste telekanalite vahendusel, mis tähendab ukrainlaste arvates reeglina kas valetamist või tühja ahhetamist. Näiteks hirmutavad Venemaa telekanalid eurolähenemise hirmaste tagajärgedega ja vähendavad Maidanil toimuvat mõnesaja osalejaga sündmuseks. Selline kõverpeegeldamine on aga saanud Ukrainas rea omaette naljade ja paroodite teemaks.

Allikas: Delfi

 Peterburgis avati Fabergé muuseum

Peterburis avati esimene Fabergé muuseum Venemaal. Fontanka kaldal paiknevas Šuvalovi palees väljas oleva tähelepanuväärse kollektsiooni tõi 2004. aastal Forbese omandusest ära Venemaa ärimees Viktor Vekselberg.

Allikas: The St. Petersburg Times

 

Foto (fotol vene filmirežissöör Fjodor Bondartšuk): thenews.com.pk

 

Toimetas Ain Hinsberg*

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.