Kreekas algas üldstreik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. mai 2013 kell 15:59923368_517053568351004_2088581365_n

Kreekas algas ööl vastu kolmapäeva üldstreik valitsuse karmide kasinusmeetmete vastu, vahendas Briti ringhääling BBC. 24-tunnise aktsiooni tõttu on oluliselt häiritud avalike teenuste osutamine, sealhulgas transpordi- ja meditsiinisektoris, vahendab BNS.

 

Korraldajad nõuavad, et võimud peataks kärped ja maksutõusu, mis on viinud riigi kuus aastat kestnud majanduslangusse. Valitsuse hinnangul on kärped hädavajalikud, et Kreeka sügavast finantskriisist välja tuua.

Ööpevane streik algas ametlikult teisipäeva keskööl, et tähistada 1. maid, kuigi töörahva püha ise on nihutatud järgmisele teisipäevale, pärast õigeusu lihavõtteid. Kaks suurimat ametiühingut GSEE ja ADEDY on öelnud, et aktsioon keskendub kasinusmeetemete lõpetamisele.

 

Kreeklased protestisid ka tsensuuri vastu

24. aprillil arreteeriti kuus inimest, kes võtsid Ateena ülikooli katuselt maha Kreeka lipu, näitamaks vastumeelsust võimude otsusele sulgeda alternatiivset infot pakkuv Indymedia kreekakeelne veebileht. Kolmapäevane sündmus aga ajendas tsensuurivastaseid veelgi suuremaks meeleavalduseks, nii koguneski neljapäeval, 25. aprillil tervelt 3500 inimest Ateena tänavatele.Indymedia kreekakeelset lehte on suletud varemgi, näiteks 2012. aasta septembris. Praeguseks on leht küll jälle avatud, kuid pidev lehe sulgemine ja seeläbi sealse info tsenseerimine ei ole inimestele meeltmööda. Indymedia ehk The Independent Media Center on iseseisev avatud võrgustik, mis sai alguse Seattle’is juba 1999. aastal ja toimib vabatahtlikuse alusel. Eesmärgiks on info vaba liikumine ning tõe väljaselgitamine.

 

Allikad: BNS, Greek Reporter

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt