Kreeka kohus tühistas rahvusringhäälingu sulgemise otsuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. juuni 2013 kell 23:08 

Kreeka kõrgeim halduskohus tühistas esmaspäeval ajutiselt valitsuse otsuse sulgeda rahvusringhääling ERT ja andis korralduse taastada selle töö uue ringhäälingu asutamiseni, edastas kohtuallikas. Kohus langetas otsuse ERT ametiühingu kaebuse alusel ning andis korralduse ringhäälingu töö ajutiselt taastada, vahendas BNS.

Ateenas on täna õhtul opositsioonipartei Syriza eestvedamisel Syntagma väljakule riiklike kärpemeetmete vastu meelt avaldama kogunenud tuhanded inimesed (vt. fotot), kajastab World Riots 24/h. Ka ERT sulgemine oli Kreeka valitsuse arvates üks moodus kokku hoida.

 

Peaminister Antonis Samaras kordas esmaspäeval ettepanekut taastada ajutiselt ERT töö, kuni parlament kiidab heaks valitsuse kava asutada selle asemele uus. Valitsuse allika sõnul võtaks Kreeka võimuliitu kuuluva kolme erakonna esindajatest moodustatud komisjon tööle piisava arvu ajakirjanikke, et taastada rahvusringhäälingu töö kuni seadusandluse vastuvõtmiseni, millega luuakse selle uuem analoog.

Peaministri möödunud teisipäevane otsus ERT sulgeda tekitas Kreekas sisepoliitilise kriisi. Samaras kohtus esmaspäeval koalitsioonipartneritega, et arutada valitsuse püsimajäämist olukorras, kus teised valitsuserakonnad olid ringhäälingu sulgemisele vastu. Sotsialistide liider Evangelos Venizelose hinnangul on ERT-i sulgemine loonud midagi “poliitilise ja institutsionaalse kriisi” taolist.

Valitsusjuhi sõnul oli ERT-i sulgemise põhjuseks sealne liigne korruptsioon. Reedel pakkus Samaras rahvusringhäälingu töö osalist taastamist ja uudisteprogrammide edastamise jätkamist, kuid koalitsioonipartnerid lükkasid tema ettepaneku tagasi. ERT sulgemisotsuse vastu on streikinud ka riigi kaks suuremat ametiühingut.

Kreeka valitsus on rakendanud põhjalikke kärpemeetmeid, mida rahvusvahelised laenuandjad on nõudnud tohutu päästepaketi eest. Kuid valitsus on teatanud, et ERT-i sulgemine ei ole Euroopa Liidu, Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ja Euroopa Keskpangaga sõlmitud kokkuleppe osa.

 

Allikad: BNS, BBCEkathimerini, World Riots 24/h

Foto: World Riots 24/h

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt