Nagu maffia: kuidas Pfizer ja Co sundisid valitsusi lepinguid sõlmima

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2022 kell 10:51Foto: Pixabay

Järk-järgult jõuavad avalikkuse ette koroonavaktsiinide tootjate nagu Pfizer/BioNTechi kahtlased (kui mitte öelda kriminaalsed) meetodid: tarnelepingute koostamine avaldas survet mitmele riigile. Selleks, et nendest faktidest teada saada, ei pea enam laskuma (või tõusma) lamemaalaste sagedusele – vaktsiinide mafiooslikest tarnelepingutest kirjutas nüüd ka üks Saksamaa suurimaid peavoolu ajalehti Welt.

 

Artikkel kirjeldab, kuidas väikesi ja vaeseid riike – nagu nt Paraguay – ravimifirma lausa kuritarvitas, surudes peale rämpslepinguid. Nende aktsepteerimiseks tuli muuta isegi riigi seadusi (jõhker seaduste muutmine on töös ka Eestis – toim.). Parlamendisaadik ja endine tervishoiuminister Esperanza Martínez kirjeldas läbirääkimiste õhkkonda lausega: „Nad nagu suunaks sulle relva meelekohale ja ütlevad: kirjutage alla!”

Ta oli sunnitud nende tingimustega leppima, et Paraguay üldse saaks vaktsiini hankida. Kõige selle juures nõudis Pfizer loomulikult ka lepingu sisu ranget konfidentsiaalsust ja kõikvõimalikke järeleandmisi iseendale tarnete hilinemise, tõrgete või vaktsiinide kõrvalmõjude korral. Pärast seadusemuudatuse jõustumist – millega Martinez pidi lõpuks vastumeelselt nõustuma – sai riik miljon doosi vaktsiini.

 

Metsiku Lääne meetodid Lõuna-Ameerikas

Samasugune oli olukord ka Peruus: seal jõustati, et kõik õigusvaidlused tuleks arutada väljaspool riigikohtuid hoopis New Yorgi vahekohtukomitees. Ettevõtted vabastati eranditult kõigil juhtudel kahju hüvitamise kohustusest. Riigid, kes keeldusid neid tingimusi täitmast, jäeti lepingutest kategooriliselt välja – samas kasvas avalikkuse pahameel kohaliku vaktsiinipuuduse üle (erit

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt