Kanada Saskatchewani osariigi peaminister protestijatele: kaotame peagi koroonapassi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. jaanuar 2022 kell 17:24Fotod: Canva, Scott Moe Twitter

Vahetult enne seda, kui sadu inimesi kogunesid 29. jaanuaril Kanada osariigi Saskatchewani valitsushoone juurde, et toetada veoautode konvoi Ottawasse kogunemist, lubas osariigi esimene minister Scott Moe, et tema valitsus tühistab peagi osariigis vaktsineerimistõendi nõude.

 

Moe tegi laupäeva hommikul Twitteris avalduse, milles ütles, et tema valitsus toetab vaktsineerimata veokijuhtide piiriületamisega kaasas käiva karantiinikorra lõpetamist ja et Saskatchewani vaktsineerimistõendite kontrollimine lõpeb “mitte kauges tulevikus”.

Lisaks tänas ta kõiki veokijuhte, farmereid ja inimesi, kes on ühiskonda viimasel kahel aastal toimimas hoidnud.

Moe ütles oma avalduses, et toetab COVID-19 vaktsiine ja usub, et need hoiavad inimesi nakatumast raskelt haigestumast, kuid väitis, et “vaktsineerimine ei vähenda levikut” – antud väite on osariigi ajakirjanduses vaidlustanud juba mitmed vaktsineerimispoliitikat pooldavad arstid.

“Vaktsineerimata autojuht ei kujuta endast suuremat nakkusohtu kui vaktsineeritud veokijuht,” ütles Moe oma avalduses.

“Praegune föderaalpoliitika kujutab aga märkimisväärset ohtu Kanada majandusele ja tarneahelale meie Saskatchewani kogukondades, kus teie ja mina elame.”

 

 

Allikas: Saskatoon StarPhoenix, Scott Moe Twitter

Fotod: Canva, Scott Moe Twitter

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt