Keskerakond tahab kaotada koroonapassi 7. veebruarist: ühiskond peab taas avanema

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. jaanuar 2022 kell 20:27“Täna kogunenud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni koosolekul otsustasime teha ettepaneku loobuda COVID tõendi nõudest Eestis ning liikuda edasi kõigi piirangute leevendamisega. Kui koalitsioonipartner meie ettepanekuga nõustub, siis alates 7. veebruarist ei pea enam restoranides ja muudes avalikes kohtades näitama vaktsineerimistõendit (ega ka COVID-testi),” kirjutab Riigikogu liige Andrei Korobeinik Facebookis.

 

“Me usume, et piiranguid ei tohi hoida päevagi kauem, kui see on vajalik. Haiglate koormus on selgelt stabiliseerunud, intensiivravi vajavate patsientide hulk märkimisväärselt langenud. On aeg naasta elukorralduse juurde, kus arvestame viiruse olemasoluga, kuid ei lase sel meid juhtida ning kontrollida,” lisab ta.

Keskfraktsiooni liikmete ja ministrite hinnangul ei täida koroonapassi nõue siseriiklikult enam oma eesmärki, vahendab ERR.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed ja ministrid leiavad, et elanikkonna vaktsineerituse ja läbipõdemise tase, aga ka koroonaviiruse omikroni tüve tulek on loonud olukorra, mis võimaldab avada Eesti ühiskonna kõigile.

Keskerakond väidab, et on seisnud kriisi vastutustundliku lahendamise eest, milles esikohal on inimeste tervis ja heaolu.

Viiruse leviku ja haigestumise ärahoidmiseks vajalike piirangute seadmisel on erakonna kinnitusel lähtutud selle hetke vajadustest, võimalustest ja teadmistest.

“Oleme hoidnud ühiskonda nii avatuna, kui see on olnud võimalik, mis võrreldes mitmete riikidega on ka tänu inimeste pingutustele ja vastutustundlikkusele õnnestunud. Siiski on kehtestatud meetmed lisaks viiruse leviku tõkestamisele mõjunud paraku negatiivselt mitte ainult majandusele ja kultuurielule, vaid ka ühiskonna terviklikkusele, omavahelisele läbisaamisele ning nii eakamate kui ka noorte vaimsele tervisele,” seisab erakonna avalduses.

Keskerakond leiab, et piiranguid ei tohi hoida päevagi kauem, kui see on vajalik. Koroonaviiruse omikroni tüvi levib küll laialdaselt, kuid haiglate koormus on stabiliseerunud, sealhulgas on intensiivravi vajavate patsientide hulk märkimisväärselt langenud.

“Käes on hetk COVID-tõendi kasutamine siseriiklikult kaotada ning alustada ka teiste piirangute leevendamist ja üle vaadata lähikontaktsete eneseisolatsiooni nõuded. On aeg naasta elukorralduse juurde, kus arvestame viiruse olemasoluga, kuid ei lase sel meid juhtida ning kontrollida. Senise COVID-19 vastase võitluse taktika muutust näeme järjest enam nii erinevate riikide otsustes, aga ka ekspertide hinnangutes ja soovitustes,” teatab erakond oma avalduses.

Erakond leiab, et koroonapass ja paljuski sellest tulenev massiline PCR-testimine ei ole praeguseks enam õigustatud.

“Piirangute leevendamine annaks positiivse tõuke majandusele ja seeläbi ka tervishoiu rahastamisele ning võimaldaks meil liikuda taas edasi ühtsema ja tervema ühiskonnana, vähendades kriisi ajal kuhjunud pingeid. Loomulikult tuleb ka edaspidi tagada kõigile kättesaadav vaktsineerimise võimalus, mis on jätkuvalt parim viis raske haigestumise vältimiseks. Seejuures on oluline keskenduda riskirühmade kaitsele,” seisab avalduses.

Eile andis ka valitsus teada, et hakkavad algaval nädala arutama koroonapiirangute võimalikku leevendamist. Korraga kõiki piiranguid kaotada polevat plaanis.

 

Allikad: Andrei Korobeiniku Facebook, ERR

Foto: Helena Lopes / Pexels

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt