Kasvav aruanne: 1616 sportlasel südameseiskumine vahetult pärast Covid-süsti, neist 1114 suri

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. jaanuar 2023 kell 19:01Foto: Pixabay / castleguard

Kindlasti ei ole normaalne, et nii paljude peamiselt noorte sportlaste süda füüsilise pingutusega seiskub, nii et nad saavad tõsise tervisekahjustuse või surevad. Kuid paraku on see kurb tõsiasi: enamik neist südameprobleemidest ja surmajuhtumitest saabusid vahetult pärast COVID-vaktsiini saamist. Kuigi on võimalik, et see võib juhtuda ka inimestega, kes ei ole koroonavaktsiini saanud, viitavad arvud selgelt ainsale ilmselgele põhjusele. Konkreetsed nimed koos kuupäevadega, leiad originaalartiklist.

 

On ka kümneid teisi teateid, mis välja toodud 1616 juhtumi sisse ei mahu, kuna need ei pruugi olla vaktsiiniga seotud, aga selline arv tervisekahjustusi ja surmasid vahetult pärast koroonavaktsiini? On üsna jõhker, et nn tervishoiutöötajad, kes juhivad COVID-i vaktsiiniprogramme üle maailma, kordavad nagu papagoid, et “COVID-vaktsiin on tavaline vaktsiin ning see on ohutu ja tõhus”.

 

Sportlaste südameseiskumiste ja äkksurmade arv kasvab

Vastuseks ohutust deklareerivale avaldusele on avaldab goodsciencing.com mittetäieliku ja pidevalt kasvava nimekirja peamiselt noortest sportlastest, kellel oli aastatel 2021/2022 pärast ühe või mitme COVID-vaktsiini saamist tõsiseid meditsiinilisi probleeme. Esialgu paljudest neist ei teatatud. On teada, et paljudel inimestel kästi mitte kellelegi oma kõrvaltoimetest rääkida ja meedia ei teavitanud neid.

Aga sellised juhtumid hakkasid kasvama pärast esimesi COVID-i vaktsineerimisi. Peavoolumeedia ei kajasta endiselt enamikku neist, kuid spordiuudised ei saa ignoreerida tõsiasja, et jalgpallurid ja teised sportlased varisevad keset mängu äkilise südameseiskumise tõttu kokku. Paljud neist surevad – rohkem kui 50%.

 

Tõendeid pole? Infot üritatakse varjata

Samuti on märgiline, et paljud sellised postitused Facebookis, Instagramis, Twitteris, foorumites ja uudistes eemaldatakse. Nii et nüüd saame mõned sõnumid selle kohta, et sündmuse või vaktsineerimise kohta pole tõendeid. See on osaliselt tingitud sellest, et seda teavet peidetakse.

Üha rohkem inimesi kirjutab, et paljudel juhtudel me ei mainita inimese vaktsineerimise staatust. Selleks on hea põhjus. Ükski klubi ei soovi seda infot avaldada. Ükski nende sponsor ei taha seda avaldada. Mängijatele on öeldud, et nad seda ei avaldaks. Enamik nende sugulasi ei maini seda. Ükski meediaväljaanne ei esita seda küsimust.

Mida me siis tegema peaksime? küsib goodsciencing.com. “Kas lõpetada selle nimekirja avaldamine nüüd? Ja vastab: ei, me kogume nii palju teavet kui võimalik, kuni see on veel saadaval, sest lõpuks ilmub rohkem teavet ja me oleme siin, et seda infot kokku panna. Kas see tähendab midagi? Me ei tea. Mida me teame, on see, et kogu maailmas tehakse kooskõlastatud jõupingutusi selle teabe kadumiseks, nii et ainuüksi see fakt ütleb meile, et seda teavet tuleb koguda, uurida ja salvestada, et teised teadlased saaksid seda vaadata ja uurida, kas on selgeid mustreid.

 

Nimekirjas  heas vormis inimesed

“Hindame väga selles nimekirjas nimetatud sportlasi (või nende perekondi), kes on nendega juhtunut kinnitanud, et tõde tuleks ilmsiks. Nad hoolivad oma kaassportlastest, isegi kui seda ei tee klubid, nende sponsorid, meedia, poliitikud ja nn tervishoiutöötajad,” ütleb Real Science.

Nimekirjas on palju professionaalseid sportlasi ja kõrgetasemelisi harrastussportlasi. Poleks mõistlik püüda teatada iga planeedil elanud inimese surmast, seetõttu on valinud inimeste kategooria, kes peaks olema piisavalt heas vormis, et elada pikka ja tervet elu. See tähendab, et tingimusel, et inimene on piisavalt heas vormis, terve ja tegeleb sportliku tegevusega, mitte ei ole “diivanikaunistus”, võib ta sellesse loendisse lisada. Ütlematagi on selge, et selle nimekirja panevad kokku lugejad või lisandub sinna nimesid uudistest.

On ka palju suure rahvaarvuga riike või osariike, mille kohta pole selles loendis peaaegu ühtegi aruannet. Tõenäoliselt tähendab see, et juhtunust lihtsalt ei teatata ning tõenäoliselt on surmade ja tervisekahjustustetegelik arv palju suurem, kui siin on loetletud.

 

Eelmise aasta andmed

Šveitsis Lausanne’is asuv Rahvusvaheline Olümpiakomitee uuris aastatel 1966–2004 rahvusvaheliste andmepankade dokumente. Need dokumendid näitavad 1101 alla 35-aastase sportlase äkksurma, keskmiselt 29 sportlast aastas, kusjuures kõige sagedamini esinesid jalgpall. ja korvpalli. (NIH dokument)

Maroni uuring USA sportlaste äkksurmade kohta aastatel 1980–2006 kolmekümne kaheksal spordialal tuvastas 1866 südamehaigusega sportlase surmajuhtumit, mille keskmes oli hüpertroofiline kardiomüopaatia.

Aastatel 2005–2006 oli keskmiselt kuuskümmend kuus (66) surmajuhtumit aastas, millest 82% juhtus võistluse või treeningu ajal.

Aastatel 2021 ja 2022 ei ole seni südamehaigusi mainitud. Hüpertroofilist kardiomüopaatiat mainiti kaks korda, kuid need kaks teadet olid loetletud “vaktsiiniga seotud” loendis.

Ülaltoodu näitab, et varasematel aastatel oli aastas 66 surmajuhtumit, kuid 2022. aasta jaanuaris on seni teatatud 89-st.

 

Kasvavate numbritega aruanne

Juhtumite arv kasvab aja jooksul, kui lisandub uut teavet. “Kui teil on tõendeid teabe kohta, mida meil veel ei ole, või kui teil on parandus, saatke see meie kontaktivormi kaudu koos võimalikult suure teabega. Kasulik teave oleks inimese nimi, vanus, temaga juhtunu, COVID-vaktsiini(de) olemasolu, sündmuse või surma kuupäev, link mis tahes uudisele,” kirjutab veebileht.

Skeptikute jaoks, kes usuvad, et see on normaalne, korrake pärast iga rea lugemist: “COVID-vaktsiin on tavaline vaktsiin. COVID-vaktsiin on ohutu. Need tervisekahjustused ja surmad on normaalsed.”

Vaata aruannet, kes on need 1616 sportlast, originaalartiklist SIIT.

 

Allikas: Real Science goodsciencing.com

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt