“Viimase põlvkonna” kliimaaktivistid trügivad pildile vägivallaga iga hinna eest?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuli 2022 kell 9:14Foto: Freepik

Mitmel pool Euroopas on “viimase põlvkonna” aktivistid taas maanteesid blokeerimas. Nad räägivad “kodanikuallumatusest”, aga kasutavad agressiivset strateegiat, paljastades oma tegevusega hämmastavad topeltstandardid. Muidugi on kodanikel täielik õigus juhtida avalikkuse tähelepanu sellele, mis on neile südamelähedane – kasvõi valjult ja segavalt. Meie õigus meelt avaldada kaitseb isegi neid protestivorme, mis põhjustavad teistele ebamugavusi, näiteks liiklusummikud, või seavad ohtu protestija enda elu.

Ja teise nurga alt vaadates – kliimaaktivistid on avaldanud arvamust, et Bitcoini kaevandamine reostab keskkonda. Ja seda vaid seetõttu, et plokiahela andmed on avalikud.

Aga kas keegi on huvi tundnud, kui palju reostavad ja kulutavad energiat pangad?

Kas keegi on huvi tundnud, kui suur on sõjatööstuse jalajälg?

Või olematu pandeemia nimel tehtud “jõupingutuste” jalajälg? Sadu miljardeid maske, teste ja vaktsiine… Kuskil ei ole näha Gerdasid sellele tähelepanu juhtimas…

 

“Viimase põlvkonna” kliimaaktivistid valivad meelega ebaseaduslikke meetodeid

Ennast “Viimaseks põlvkonnaks” kutsuvad ja “fossiilsete kütuste” kasutamist peatada soovivad noored aga seaduskuulekusele ei mõtle. Nad valivad meelega ebaseaduslikke meetodeid, kasutades näiteks superliimi, et kleepida end tiheda liiklusega teedele ja kiirteede kaldteedele. Soovitud efekt ilmneb kohe: tekivad tohutud ummikud ja liikluskaos. Politseil kulub asfaldilt “kliimakleebiste” eemaldamisele omajagu aega.

Tundub, et “viimane põlvkond” tugevdab nüüd teadlikult oma agressiivset tegevust. Koroonapettus, Ukraina sõda, inflatsioon ja energiamajanduses toimuv on ju kliimapoliitika poliitilises päevakorras ületanud. Seetõttu tuleb avalikkusele ja poliitikutele jõuga meelde tuletada, et kliimakatastroof on ukse taga.

Vägivallaga kliimamuutuste vastu

Aktivistid, kes räägivad “kodanikuallumatusest”, on aga pigem vägivaldsed kurjategijad, kelle relvaks on blokaad. Seda tahetakse kasutada selleks, et teistele inimestele peale suruda oma tahet ja takistada teiste inimeste autoga tööle sõitmist, laste kooli viimist, asjaajamist või reisile minekut. Vihane elanikkond peaks selle peale panema poliitikud täitma “Viimase põlvkonna”

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt