USA politsei korraldab koduaednikele haaranguid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. aprill 2013 kell 14:20 

Sõda narkootikumide vastu on jõudnud juba selleni, et ainuüksi taimede kasvatamiseks vajaliku varustuse ostmine võib teha sinust kahtlusaluse ebaseaduslike narkootikumide kasvatamises. Kansase osariigis korraldas politsei haarangu Adlynn ja Robert Harte’i koju, otsides marihuaanat, kuna paar oli varunud koduse aiapidamise jaoks vajalikke materjale.

 

Paar on esitanud kohtule avalduse, et nõuda rohkem infot selle kohta, miks nende kodu läbi otsiti. Haarang toimus operatsiooni Constant Gardener käigus, mida korraldatakse selleks, et otsida inimeste kodudest marihuaanataimi või nende kasvatamiseks vajalikku.

Harte’id elavad mainekas elurajoonis Kansas City linnas ning nende advokaat arvab, et nad valiti sihtmärgiks, kuna nad soetasid hiljuti varustust, mille abil kasvatada kodukeldris tomateid ja suvikõrvitsaid. „Korravalvurid teevad järeldusi ilma mingi tõendusmaterjalita illegaalse tegevuse kohta, et inimesed on potentsiaalsed marihuaana kasvatajad, kuigi tegelikult sooritavad aianduspoodides kõige tihemini oste lihtsalt väikeaednikud,” on kirjas kohtule tehtud avalduses.

Harte’id otsustasid oma kaebusele anda ametliku käigu alles pärast seda, kui nad olid kõigepealt palunud näha tõendusmaterjali, mis nende kodu läbiotsimist põhjendaks ning nende palvele keelduti vastu tulemast. Paar leiab, et avalikkusel on õigus teada, kas haarangute taga on piisavalt põhjendatud arvamus, et leitakse marihuaanat või korraldatakse neid haaranguid lihtsalt mainekujunduse eesmärgil.

Kohtuavalduses kirjeldatakse, kuidas abielupaari kaks last olid šokeeritud ja hirmunud, kui rünnakrelvadega varustatud kuulivestides politseinikud hommikul kell 7.30 nende kodu uksele kloppisid. Politseinike sõnul eelnes läbiotsimisele kuudepikkune jälitustegevus, kuigi Harte’ide sõnul ei andnud nad mitte kuidagi põhjust jälitamiseks ega läbiotsimisorderi väljastamiseks.

Paar aastat tagasi olid nad ehitanud keldrisse hüdropoonilise aia, mille valgustamiseks kasutatud pirnid ei olnud sarnased võimsatele valgustitele, mida kasutavad marihuaana kasvatajad. Läbiotsimise hetkel kasvas aias kolm tomatitaime, üks melon ning kaks suvikõrvitsataime. See ei takistanud politseinikel tegemast ebaviisakaid märkusi ning nimetamast perepoega kanepisuitsetajaks.

Abielupaar ei ole kunagi varem saanud narkootiliste ainetega seotud süüdistusi ning nad on mõlemad endised luure keskagentuuri (CIA) töötajad. Nende advokaat on väljendanud muret, et selline põhjendamatu läbiotsimine võib tekitada riikliku pretsedendi.

 

Allikad: Natural News, CBS

Foto: lorakrulak

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt