Kui ei testi, siis koolimajja ei pääse! Testimata õpilane pidi kontrolltööd tegema kooliõuel vihma käes

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuni 2021 kell 18:57Foto: TE, tunnuspilt dekdoyjaidee / Adobe Stock

Koolides on laste koroonaproovi andmine vabatahtlik. Tegelikkuses võib aga koroonaproovi nõue lapsi suure surve alla panna. Saksa ajakiri Tichys Einblicki (TE) lehel ilmunud loos räägitakse juhtumist, kus Frankfurdi lähedal asuvas Eschborni linnas pidi 13-aastane poiss mai lõpus üksinda vihma käes kooliõuel oma koolitööd kirjutama, kuna poisi vanemad ei olnud koroonatesti nõusoleku deklaratsioonile alla kirjutanud. TE vestles juhtunust poisi kasuisa Thomas L.-ga.

 

Eschborni linna Heinrich von Kleisti nimelises koolis on tundidest osavõtmine juba mõnda aega võimalik ainult siis, kui õpilased kaks korda nädalas Covid-19 testi teevad. Õpilaste vanemad peavad eelnevalt nõusoleku deklaratsioonile alla kirjutama. Thomas L.-i kommenteeris: “Nõusoleku deklaratsioonis on kirjas, et testimine on vabatahtlik ja allkirja mitteandmisel ei satu laps ega ta vanemad ebasoodsasse olukorda.” Kuna nii tema kui ta naine ei luba oma lapsi testida, siis ei tohi nende lapsed aga kooliruumidesse siseneda.

Poisi kasuisa sai hiljuti oma lapse õpetajalt e-kirja, milles teatati, et 25. mail toimub saksa keele kirjalik test ja tema poeg peab seda tegema kooliõuel. Nimetatud kuupäeval saabus poiss koos oma emaga kooli sissepääsu ette. Olukord tundus väga kummaline. Thomas L. jätkab: “Oli jahe ja sadas vihma. […] Kui poeg kooli läks, oli veel vahetund ja paar klassikaaslast olid temalt küsinud, mida ta seal teeb. Kuulnud lapse käest, et ta peab oma koolitööd väljas kirjutama, olid teised ehmunud. Nad ei olnud sellest enne teadlikud.“

Lapse isa oletab, et õpetaja ei olnud ilmselt arvestanud poisi ema tulekuga, aga ta asetas siiski kooli sissepääsu kõrvale varikatuse alla laua koos tooliga. Kogu testi aja, mis vältas 45 minutit, jälgis õpetaja oma õpilast läbi akna.

Poisi ema filmis toimuvat eemalt, salvestis on TE toimetusel olemas. Sellelt on näha kooli sissepääsu juures väikese varikatuse all oleva laua taga kummargil olev poiss. Õpilane on koolihoovis üksi – õpetajat po

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt