Haridusministeerium mõtles ümber: üle 12-aastastel õpilastel maskikohustus koolis siiski säilib

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2021 kell 15:56“Täna valitsuses heaks kiidetud uue korralduse järgi 17. maist koolihoonetes enam maskikandmise kohustust ei ole. Ministeerium soovitab maske/visiire kanda, kuid valitsuse korraldusest tulenevat kohustuslikku nõuet enam ei ole,” edastas haridus- ja teadusministeeriumi pressiteadet ERR.

TÄIENDUS : Paraku samal päeval mõned tunnid hiljem teatas haridus- ja teadusminister Liina Kersna, et alates 12-aastased peavad siiski maski kandma. Ja Telegram pidi eemaldama artikli pealkirja “Lõpuks ometi teaduspõhine otsus: esmaspäevast ei pea enam koolides maske kandma”…

 

Praegu kehtivat veel valitsuse varasem korraldus, mille kohaselt peavad üle 12-aastased inimesed kandma siseruumides, sealhulgas koolihoonetes maski.

Alates 17. maist lubatakse kontaktõppele kõik üldhariduskoolide, kutsekoolide, rakenduskõrgkoolide  ja kõrgkoolide õpilased, kes seni on pidanud viibima distantsõppel. Siseruumides tuleb silmas pidada, et oleks tuulutuse või ventilatsiooniga tagatud õhukvaliteet, seisab valitsuse pressiteates.

Samast pressiteatest saab lugeda ka, et kauplustes on endiselt maski kandmine nõutav. Huvitav, kui kaua seda tegema peab?

TÄIENDUS:

“Kuna nakkusoht on meil jätkuvalt kõrgel tasemel, peame kandma siseruumides maski, et takistada viiruse levikut. Loodame, et nakkusoht väheneb, siis saame võib-olla ka maskikandmise kohustusest loobuda. Täna veel mitte,“ lisas minister.

Haridus- ja Teadusministeeriumi juhis ütleb, et vanemad kui 12-aastased peavad koolis kandma maski, välja arvatud põhjendatud erijuhtudel.

Seega nimetatud kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.”

 

Allikad: ERR, Valitsuse pressiteade, Delfi

Foto: myboys.me / Adobe Stock

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt