Miks!? Terviseamet saatis vaktsineeritud õpetajad lähikontaktsetena karantiini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. mai 2021 kell 8:57Foto: August Kitzbergi nim Gümnaasiumi Facebook

ERR kirjutab, et Karksi-Nuias asuva August Kitzbergi nimelise gümnaasiumi kahe doosiga vaktsineeritud õpetajad saadeti pärast kokkupuudet nakatunud õpilasega eneseisolatsiooni. Terviseamet põhjendab otsust asjaoluga, et kokkupuute ajaks ei olnud arvestuslik täisimmuunsus jõudnud veel tekkida.

 

Eelmisel neljapäeval, 20. mail tuvastati Karksi-Nuia koolis koroonapositiivne põhikooliõpilane. Terviseamet kaardistas õpilase lähikontaktsed ning saatis kõigi tema klassikaaslaste kõrval eneseisolatsiooni ka viis õpetajat, kuigi neli neist oli kahe doosiga selleks ajaks vaktsineeritud.

Koolidirektor Jaak Israel tugines talvel õpetajaid vaktsineerima agiteerides just argumendile, mis seisis terviseameti peadirektori määruses: vaktsineeritud ja läbipõdenud ei pea viirusekandjaga kokku puutudes eneseisolatisooni jääma.

Israel üritas terviseameti otsust vaidlustada, kuid talle öeldi üleolevalt, et kes tema on, et kahtleb ameti otsuses. Israel ega õpetajad aga otsust ei mõista.

Terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht ütleb, et immuunsuse tekkimiseks vajalik aeg AstraZeneca puhul on 15 päeva pärast viimast süsti. Selle arvestuse järgi kujunes õpetajatel täisimmuunsus välja 19. maiks. Kuigi nakatumine tuvastati 20. mail, hindas terviseamet kontakti alguseks kolm päeva varasemat aega, 17. maid, mil lapsed ja õpetajad kooli tulid. Seega jäi sellest matemaatikast kaks päeva puudu, et terviseamet oleks õpetajaid vaktsineerituks lugenud.

Eneseisolatsiooni kümnepäevast kestust aga arvestatakse viimasest kokkupuutest ehk 20. maist, nii et õpetajad peavad püsima karantiinis maikuu lõpuni.

Direktor Jaak Israeli ajab terviseameti selline jäikus marru. “See on piiripealne juhtum, mis halvas meie töö täielikult. Terviseameti poolt on jäik suhtumine, aetakse näpuga rida, ei arvestata asjaoludega. No ei jõua ära vaielda!” ütleb Israel.

Israel püüdis terviseameti otsust vaidlustada, ent see polnud võimalik.

“Isegi mõrva puhul saab vaidlustada kohtuotsuse, nii et ka eneseisolatsiooni peaks saama vaidlustada. Ma arvan, et meil on õigus vaidlustada, et asjaolud üle vaadata, mitte et aamen kirikus, mingi ametnik nii otsustas ja kõik,” põhjendab Israel.

Terviseamet vaatas juhtumid üle, ent loeb teema enda jaoks lõppenuks.

Hea lugeja, kas sinu jaoks ei tundu kuriteona see, kui terve (ja veel vaktsineeritud) inimene sunnitakse karantiini? Kogu lugu räägib tervetest inimestest, kes lisaks kõigele ka maske kannavad…

 

Loe pikemalt: ERR

Foto: August Kitzbergi nim Gümnaasiumi Facebook

 

Toimetas Mariann Joonas, ERR-i artikli autor Merilin PärliKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt