Õigusriik? Pärast koolides maski kandmise vastast otsust süüdistatakse Weimari kohtunikku õigusemõistmise takistamises

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. aprill 2021 kell 8:59Saksamaa keskvalitsus kritiseerib valjult ja regulaarselt õigusriigi puudujääke riikides, mida ta poliitiliselt ei usalda – eriti Poolas ja Ungaris. Sõnumiks kohtusüsteemi sõltumatus; see, et erapooletus ei ole tagatud; võimu suhtes kriitilised kohtunikud on sattunud surve alla jmt. Nüüd on aga sattunud Saksamaal samasuguse surve alla Weimari kohtunik Christian Dettmar, kes langetas otsuse, et koolides maski kandmine ohustab laste tervist ja pole õiguspärane. Dettmari süüdistatakse õigusmõistmise vääramises ja takistamises, tema juures toimus läbiotsimine ja meedias kajastatakse tema otsuseid enamjaolt kahtlase riigivastase tegevusena. 

 

26. aprilli hommikul toimus ulatuslik uurimine Weimari kohtuniku Christian Dettmari suhtes, kes langetas koroonameetmete vastu üldsuse poolt heakskiidetud otsuse ja ühel konkreetsel juhul tunnistas maski kandmise ja kiirtestide läbiviimise koolides ebaseaduslikuks. Dettmari advokaadi sõnul otsisid uurijad läbi kohtuniku kabineti, samuti tema auto ja kodu. Kohtuniku suhtes on algatatud uurimine õigusemõistmise vääramise või takistamise tõttu. Esialgu kahtlustatakse, et nimetatud kohtunik on õigusemõistmise vääramises süüdi, nagu teatas esmaspäeval Erfurti prokuröri pressiesindaja.

Muu hulgas konfiskeeriti Christian Dettmari mobiiltelefon. Kohtuniku kaitsele asunud kriitikud peavad seda “meelevaldseks teoks”, “rünnakuks kohtusüsteemi sõltumatuse vastu” ja katseks hirmutada ja talitseda teisi kriitilisi kohtunikke. Riigiprokuratuur näeb “viiteid sellele, et süüdistatav on meelevaldselt oma jurisdiktsiooni üle võtnud, kuigi tegemist oli haldusasjaga, mille jaoks on avatud ainult halduskohtu tee”. La

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt