Linnapea: Vilniuse peatänaval taasiseseisvumispäeva marssi ei peeta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2013 kell 15:32 

Vilniuse linnapea Artūras Zuokas ei andnud rahvuslastele luba 11. märtsil, iseseisvuse taastamise päeval Vilniuse kesklinnas meeleavalduse korraldamiseks, suunates selle Upėsi tänavale, vahendab BNS.

 

“Oleme andnud loa meeleavalduse korraldamiseks Upėsi tänaval ning meil pole kavas seda otsust üle vaadata, toimumispaik on eraldatud, meie hinnangul jääb see niisuguste ürituste korraldamise paigaks ka tulevikus,” lausus Zuokas reedel pressikonverentsil. Võimud ei andnud luba meeleavalduse korraldamiseks mööda Gediminase avenüüd, mistõttu taotlesid korraldajad luba korraldada rongkäik mööda vanalinnas asuvaid Piliese ja Gediminase tänavaid.

Ürituse eestvedajad on kaalunud ka sanktsioneerimata meeleavalduse korraldamist. “Leedus kehtivad seadused ning vastavad asutused tegelevad nende jõustamisega,” märkis Zuokas seda kommenteerides.

 

Mullu võttis 11. märtsil rahvuslaste marsist osa ligi 900 inimest. Rahvahulk marssis leedu trikoloori lehvitades mööda Gediminase tänavat, skandeeris “Leedu” ning laulis patriootlikke laule. Inimõiguslaste sõnul skandeerisid mõned meeleavaldajat “Leedu leedulastele”.

Leedu kuulutas 1990. aasta 11. märtsil välja iseseisvuse taastamise.

 

Allikad: BNS, The Lithuania Tribune

Foto: The Lithuania Tribune

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt