New Yorgi ülemkohus ennistas tööle kõik vaktsineerimata jätmise tõttu vallandatud töötajad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. oktoober 2022 kell 13:26New Yorgi osariigi ülemkohtu hoone. Foto: Wikimedia Commons, Beyond My Ken –   CC BY-SA 4.0 

New Yorgi osariigi ülemkohus ennistas tööle kõik töötajad, kes vallandati vaktsineerimata jätmise tõttu ning nõuab nende töötasu tagantjärele maksmist nende õiguste rikkumise tõttu, vahendab FOX. Kohus leidis esmaspäeval, et vaktsineerimine ei välista inimesel COVID-19-ga nakatumist või haiguse edasikandumist. New Yorgi linnapea Eric Adams väitis selle aasta alguses, et tema administratsioon ei palka tagasi töötajaid, kes on vaktsineerimata jätmise tõttu vallandatud.

 

Ainuüksi New Yorgi linn vallandas umbes 1400 töötajat vaktsineerimata jätmise tõttu selle aasta alguses pärast seda, kui linn kehtestas endise linnapea Bill de Blasio ajal vaktsineerimisnõude. Paljud vallandatutest olid politseinikud ja tuletõrjujad.

https://twitter.com/MarinaMedvin/status/1584930051166208000?s=20&t=YyTHvJ9_qtSDAg_ppWHexQ

Allikas: Twitter

 

FDNY Uniformed Firefighters Associationi (mundris tuletõrjujate assotsiatsiooni) president Andrew Ansbro ja FDNY  president leitnant James McCarthy mõistsid Adamsi selle aasta alguses hukka pärast seda, kui linnapea lubas sportlastele ja tegevartistidele vaktsineerimisnõudest erandi teha, kuigi tuletõrjujaid vallandati endiselt nende vaktsineerimisstaatuse tõttu. Ansbro ja McCarthy kutsusid linna üles laiendama erandit kõigile New Yorgi elanikele.

“Oleme siin selleks, et öelda, et toetame vaktsineerimisnõude tühistamist, millest linnapea neljapäeval teatas,” ütles McCarthy. “Leiame, et seda tuleks pikendada. Toetame New Yorgis töötavate sportlaste ja artistide vaktsineerimisnõude tühistamist ja arvame, et see peaks kehtima teistele New Yorgis töötavatele inimestele.” 

“Kui te kavatsete mingis linnas elavate inimeste vaktsineerimisnõude tühistada, siis peate selle tühistama kõigi jaoks linnas,” ütles Ansbro. “Kui kavatsete langetada otsuseid teaduslike põhjendustega, siis ütleb teadus teile, et praegu pole ohtu ning sadade tuletõrjujate, politseinike ja teiste hädaabitöötajate töölt eemaldamine ei ole linna huvides. See pole ohutu.”

 

Allikad: lingid artikli sees

 

Tõlkis Hando Tõnumaa Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt