Obama allkirjastas USA valitsuse tööseisaku lõpetava seaduse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. oktoober 2013 kell 9:00ObamaUSA president Barack Obama allkirjastas neljapäeva varahommikul seaduse, mis lõpetab föderaalvalitsuse 16 päeva kestnud osalise tööseisaku ja tõstab ajutiselt võlalage. Eelnevalt kongressi heakskiidu saanud seadus võimaldab jätkata valitsuse tööd ajutise eelarvega kuni 15. jaanuarini ja tõsta võlalage 7. veebruarini, vahendab BNS.

 

Obama andis ka õigile föderaalvalitsuse töötajaile korralduse kohe hommikul tööle naasta.

USA esindajatekoda kiitis kolmapäeval 285 poolt- ja 144 vastuhäälega heaks riigi võlalae tõstmise eelnõu. Enne seda oli eelnõu läbinud senati 81 poolt- ja 18 vastuhäälega, pärast vabariiklaste loobumist oma võitlusest uue tervishoiuseaduse “Obamacare” vastu.

Kompromisseelnõu algatas senat, mille spiiker Harry Reid ja vabariiklaste vähemuse liider Mitch McConnell leppisid ühtlasi kokku alustada läbirääkimisi, et jõuda pikaajalise kokkuleppeni maksudes ja föderaalkulutustes eesmärgiga vähendada riigivõlga. Lepe, kui selleni jõutakse, peaks asendama jaanuarist automaatselt jõustuvad 20 miljardi dollarini ulatuvad kulukärped.

1. oktoobril alanud tööseisaku põhjustas vabariiklaste enamusega esindajatekoja ja demokraatide kontrollitava senati suutmatus uueks rahandusaastaks riigieelarves üksmeelele jõuda.

 

 

Allikad: BNS, Reuters

Foto: White House / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt