Obama kibeleb taas sõtta Süüriaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. veebruar 2014 kell 16:47Obama and Hollande toast during the State Dinner at the White House in WashingtonUSA president Barack Obama teatas Washingtonis Prantsusmaa presidendi François Hollande’i visiidi ajal antud ühisel pressikonverentsil, et ei välista Süüria kriisi lahendamist sõjalise jõu kasutamise kaudu. “Ma reserveerin omale oma ametiaja lõpuni õiguse kasutada Ühendriikide rahvusliku julgeoleku huvides sõjalist jõudu,” teatas ta.

 

Kuigi Obama lisas, et sõjalist jõudu tuleb “kasutada targasti” ja kiitis ennast Süüria keemiarelvastuse osas kasutatud strateegia suhtes, mis “oli arukas ja läbimõeldud lähenemine võimalikule sõjalise jõu kasutusele”, näitab see, et  USA riigipea tahab endast ajalukku siiski jõulisemat jälge jätta.

“Praegu me ei leia, et probleemil oleks sõjaline lahendus, kuid kuna olukord (Süürias) on väga ebastabiilne, jätkame me kõikvõimalike lahenduste vaagimist. Meil mitte lihtsalt ei ole valus vaadata süüria rahva kannatusi, vaid me leiame ka, et neis kannatustes kätkeb oht kogu regioonile, kaasa arvatud meie sellistele sõpradele, liitlastele ja partneritele nagu Liibanon, Jordaania,” ütles Obama.

Obama sõnul on USA välisminister John Kerry ja teised ametiisikud andnud venelastele väga selgelt mõista, et nad ei saa kõnelda oma murest süüria rahva heaolu pärast, kui Süüria elanikud nälgivad. “Ning vastutust selle eest ei kanna mitte ainult süürlased, vaid ka venelased, kes blokeerivad (ÜRO Julgeolekunõukogu) resolutsiooni (Süüriale humanitaarabi andmisest),” ütles Ühendriikide president.

 

Allikad: BNS, LA Times

Foto: Kevin Lamarque, Reuters / Scanpix 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt