USA rahva arvates peaks riik vähem maailmapoliitikasse sekkuma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2013 kell 10:30us-flag-and-soldier-152% ameeriklastest arvab, et USA peaks maailmapoliitikas vähem kaasa rääkima ja rohkem oma asjadega tegelema, selgus iga nelja aasta tagant läbi viidavast uuringust, vahendas ERR.

 

Uuringufirma Pew Research ja mõttekoja Council on Foreign Relations korraldatud küsitluse tulemused peegeldavad nii tavakodanike kui ka välispoliitika ekspertide arvamust. Küsimuse sõnastus –  mind ones own business – võib aga tähendada ka seda, et valitsus võiks keskenduda rohkem kodumaale.

Uuringu ühe autori Carroll Doherty arvates viitavad tulemused sellele, et ameeriklased on rohkem mures koduste asjade pärast ja samas ollakse väsinud sõdadest: “USA-l pole olnud ainult suuremad sõjalised operatsioonid Iraagis ja Afganistanis, siin on olnud suurem NATO sekkumine Liibüas, kus USA mängis suurt rolli. Ja just enne kui see küsitlus läbi viidi, hoiti napilt ära sekkumine Süürias,” selgitas ta.

Samas ei tähenda see, et  USA avalikkus ei taha enam näha Ühendriike maailma juhtriigi rollis.

Vaata Pew Researchi lühikokkuvõtet uuringust:

 

Allikad: ERR, Pew Research Center

Foto: blog.deutschinc.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt