Pastor Jesse Jackson: “Relvaomanikud on siseterroristid”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. veebruar 2013 kell 8:59Foto: Photo by John H. White.ID# (NWDNS-412-DA-13800)ViaArchives.gov at here, Public Domain, Wikimedia Commons

30. jaanuaril avaldas Wall Street Journal intervjuu endise demokraatide presidendikandidaadi pastor Jesse Jacksoniga, kes väljendas seisukohta, et kui valitsus ei võta kasutusele karme meetmeid tulirelvade omamise piiramiseks, siis “valitsusevastased inimesed“ saadavad korda terrorismiakte.

 

Jackson ütles, et seaduslik luba tulirelvi omada annab neile siseterroristidele võimaluse “valitsusevastases võitluses midagi korda saata.”

Jacksoni kommentaarid on taas kord vesi demokraatide ja teiste nn edumeelsete veskile, kes püüavad kirjeldada USA põhiseaduse teist parandust, mis lubab eraisikutel omada relvi, siseterrorismi soodustavana. Samal teemal on sõna võtnud ka näiteks kongressiliige CharlesB.Rangel, kes väitis, et relva omamine on “iganenud kultuur, millest tuleb üle saada”. Spordikolumnist Jason Whitlock läks isegi niikaugele, et võrdles detsembri algul USA rahvuslikku relvakandjate ühingut (National Rifle Association – NRA), mis on üks peamisi relvakandmise loa kaitsjaid, kurikuulsa Ku Klux Klaniga.

 

Jesse Jacksoni viimane avaldus on selle kohta, et Ameerika Ühendriikide Sisejulgeolekuministeerium (Department of Homeland Security – DHS) peaks sekkuma olukorda Chicago linnas, kuna 2012. aastal sooritati seal 500 mõrva ning ainuüksi jaanuarikuus üle 45, sealhulgas meedia poolt kõvasti ülepaisutatud Hadiya Pendletoni mõrv. DHS loodi algselt USA kaitsmise eesmärgil välisvaenlaste eest ning neil ei olnud mandaati teha koostööd kohaliku politseiga. See muudeti aga 2005. aastal vastu võetud seaduses, mis andis DHS-le piiramatu võimu vahistada inimesi, keda võib kahtlustada mis tahes seaduse rikkumises.

 

Obama administratsioon ei ole veel Jacksoni avaldusele vastanud. Aga kuna kuritegelike gruppide põhjustatud vägivald domineerib peavoolu meedia esikülgedel, on üsna võimalik, et föderaalvalitsus võib otseselt sekkuda Chicagos toimuvasse, et anda taas hoogu põhiseaduse teise paranduse muutmisele “relvavägivalla“ lõpetamise eesmärgil.

 

Allikad: Infowars, Wall Street Journal, Reuters

 

Toimetas Katrin SuikKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt