USA valmistab ette kõikide elektrooniliste vestluste salvestamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2013 kell 9:38 

USA kaitseministeeriumi alluvuses olev agentuur (Defence Advanced Research Projects Agency, DARPA) töötab juba aastaid projekti kallal, mis võimaldaks transkribeerida ja salvestada kõneldavat teksti. Suuremaks eesmärgiks on kõikide interneti- ja telefonikõnede andmebaas, kust oleks vastavalt märksõnadele infot võimalik otsida.

 

DARPA esialgse skandaalse projekti, Total Information Awareness (TIA), rahastamine lõpetati 2003. aastal, kuid tegelikult jätkus selle elluviimine hulga alamprojektide kaudu. Projekt näeb esialgu ette seda, et kasutajad salvestavad ja jagavad vabatahtlikul oma igapäevaseid jutuajamisi, kuid tegemist on ilmselt lihtsalt katsetus-perioodiga.

Valitsus on praegu küll öelnud, et vestlustest kogutavad andmed jääksid kasutaja enda või tema tööandja serverisse, kuid samal ajal rajatakse Utahi osariiki 2 miljardit dollarit maksev üliturvatud jälituskeskus, mis oleks suuteline internetis ja mobiilside vahendusel kogutud infot säilitama ning töötlema.

 

Allikad: Infowars, Wired

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt