USA sisejulgeolekuministeeriumi ostetud laskemoonast piisaks 30-aastaseks sõjaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. veebruar 2013 kell 13:00 

USA sisejulgeolekuministeerium (Department of Homeland Security – DHS) on valmis soetama täiendavalt 21,6 miljonit padrunit lisaks 1,6 miljardile, mis nad on viimase kümne kuu jooksul ostnud. Need on arvud, mis panevad muretsema, et föderaalamet valmistub ameeriklaste massirahutusteks.

 

Fed Bidi veebilehele 6. veebruaril postitatud detailsest hankest selgub, et laskemoon on tellitud sisejulgeolekuministeeriumi koolituskeskusesse Artesias New Mexicos.

Kui USA sisejulgeolekuministeeriumi viimase kümne kuu laskemoona-ostud kokku arvutada, saame tulemuseks umbes 1,625 miljardit padrunit. Iraagi sõja kõrghetkel kasutasid USA sõdurid 5,5 miljonit padrunit kuus. Seda arvu silmas pidades on DHS ostnud viimase kümne kuu jooksul nii palju laskemoona, et pidada sõda ligi 30 aastat.

 

Nii suurel hulgal hangitud laskemoon on tekitanud inimestes hirmu, et amet valmistub mingiks kodumaiseks rahutuseks. Föderaalameti esmane mure on nüüdseks “kodumaise terrorismi” takistamine – seda on maininud mitmete peavoolu väljaannete vahendusel ka DHS-i juht Janet Napolitano.

Samal ajal, kui USA-s käib suur relvade vastane kampaania, et vältida koolitulistamisi, relvastab föderaalvalitsus end hambuni nii laskemoona kui ka relvadega. Näiteks mullu septembris ostis sisejulgeolekuministeerium üle 7000 täisautomaatset ründevintpüssi.

 

Allikad: Infowars, Huffington Post, Washington Times

 

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt