Põhja-Korea juht andis käsu panna raketid stardivalmis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. märts 2013 kell 11:50 

Põhja-Korea juht Kim Jong-un andis reedel käsu panna strateegilised raketid stardivalmis rünnakuks USA baasidele Lõuna-Koreas ja Vaikses ookeani piirkonnas, kirjutas BNS.

 

USA “järelemõtlematu” provokatsiooni korral ründaks Põhja-Korea “halastamatult USA mandriosa […], sõjaväebaase Vaikse ookeani piirkonnas, sealhulgas Hawaiil ja Guamil ning Lõuna-Koreas”, vahendas Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA Kimi sõnu pärast öist kohtumist sõjaväejuhtidega.

USA strateegilised pommitajad lendasid neljapäeval Missouri osariigist Lõuna-Koreasse ja tagasi, demonstreerides ühisõppuste käigus täppisrünnaku võimekust. Kimi sõnul pole pommitajate saatmine Lõuna-Korea kohale pelgalt jõudemonstratsioon ja tähendab USA “ultimaatumit vallandada iga hinnaga tuumasõda”. USA kaitseminister Chuck Hagel hoiatas neljapäeval Põhja-Korea kasvava ohu eest ja ütles, et Ühendriigid on “mis tahes olukorraks” valmis.

Viimastel nädalatel on pinged Korea poolsaarel uude haripunkti tõusnud. Veebruaris järjekordse tuumakatsetuse korraldanud Pyongyang on reaktsioonina ÜRO täiendavatele sanktsioonidele ning Lõuna-Korea ja USA ühisõppustele taganenud 1953. aastal Korea sõja lõpetanud relvarahust. Asjatundjate sõnul püüab Pyongyang täiemahulist sõda vältida, kuid võib otsustada piiratud provokatsiooni kasuks, nagu seda oli nelja inimese surmaga lõppenud vaidlusaluse Lõuna-Korea saare tulistamine 2010. aastal.

USA ja Lõuna-Korea sõlmisid eelmisel nädalal kaitseleppe, mis lubab Soulis kutsuda Washingtoni appi ka väheintensiivse kallaletungi korral.

Telegram küsib: kui kaua see tsirkus jätkub?

 

Allikad: BNS, Reuters

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt