Sõjalise eelarve vähendamine lõpetaks nälja?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. mai 2013 kell 11:23 

Kas teadsite, et nälja lõpetamiseks maailmas oleks vaja 44 miljardit dollarit aastas? Vähemalt sellisele järeldusele jõudis Delivering Data blogi, olles läbi töötanud mõned uuringud.

 

Telegram aga vaatab siit edasi. USA sõjaline eelarve on 711 miljardit dollarit aastas (583 miljardit eurot); Eesti riigi eelarve on kokku 7,8 miljardit eurot ehk siis USA sõjaline eelarve on 74 Eesti riigi eelarvet.

Eesti pindala on 45 227 ruutkilomeetrit ja Euroopa Liidul 4 422 773 ruutkilomeetrit. Ning 74 Eestit oleks 3 346 789 ruutkilomeetrit, mis on kolmveerand Euroopat. Ehk siis USA sõjalise eelarve eest saaks elada kolmveerand Euroopat sellisel tasemel nagu Eesti.

Euroopa Liidus elab 495 miljonit inimest, sõjaline eelarve on 200 miljardit. USA-s elab 315 miljonit, vähem kui Euroopas, kuid sõjaline eelarve on mitu korda EL-i omast suurem.

Kas oleks võimalik, et üks suurriik suudaks lõpetada nälja maailmas? Teoreetiliselt jah – kui USA loovutaks oma sõjalisest eelarvest 44 miljardit dollarit (ehk siis nende sõjalisse eelarvesse jääks endiselt 667 miljardit dollarit) ja sõdiks mõne tanki ja laevata vähem, saaksid kõik söönuks.

Näiteks Islandil ei olegi sõjalist eelarvet…

 

Allikad: Delivering Data, Comptroller, Wikipedia, Wikipedia

Foto: commons.wikimedia.org

 

Toimetas Sten Olaf

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt