Poola asevälisminister: USA võiks mängida Ida-Euroopas suuremat rolli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. september 2013 kell 16:20923e2b9b-af74-46d3-8765-0fadaf87a18e.fileWashingtonis kõnelustel viibiv Poola asevälisminister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz ütles, et USA võiks mängida Ida-Euroopas suuremat rolli, toetades idapartnerlusprogrammi algatust. Pełczyńska-Nałęcz on Ühendriikide pealinnas kohtunud välisministeeriumi ja riikliku julgeoleku nõukogu esindajate ning kongresmenidega, vahendas BNS.

 

Uudisteagentuurile PAP antud intervjuus sõnas asevälisminister, et viibib Washingtonis selleks, et “anda USA poolele ülevaade novembrikuise idapartnerluse tippkohtumise olulisusest [ning ärgitada] ameeriklasi näitama üles suuremat poliitilist pühendumust, mitte ainult Washingtoni sõnade näol”.

Samuti on minister enda sõnul kutsunud Ühendriikide esindajaid külastama Vilniuse kohtumise eel tippametnike tasandil Euroopa Liidu idanaabreid. “Hoolimata Süüriast ja USA muudest tänastest probleemidest väärib idapartnerlus just praegu tähelepanu. Kui partnerlust saadab edu, ei ole see mitte ainult Poola ja Euroopa edu, vaid ka USA edu, kuna Ühendriigid on aastate jooksul sellesse piirkonda investeerinud,” lisas Pełczyńska-Nałęcz.

Neli aastat tagasi Praha tippkohtumisel käima pandud EL-i ja postsovetlike riikide lähenemise projekt hõlmab kuut endist nõukogude vabariiki: Armeeniat, Aserbaidžaani, Gruusiat, Moldovat, Ukrainat ja Valgevenet. Vilniuse tippkohtumine leiab aset 25. novembril.

 

 

Allikas: BNS

Foto: polskieradio.pl

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt