Puškov: Manningi kohtuotsus annab aimu Snowdeni võimalikust saatusest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. juuli 2013 kell 10:18manning-snowden-final

Ühendriikide sõjaväekohus teeb teisipäeval USA sõjaväelase Bradley Manningi suhtes teatavaks kohtuotsuse, see näitab, mis võiks väljaandmise korral ees oodata Washingtoni luuresaladusi lekitanud Edward Snowdenit, vahendab BNS Vene riigiduuma väliskomisjoni esimehe Aleksei Puškovi sõnu.

 

Manning lekitas Wikileaksile Iraagi ja Afganistani sõda puudutavaid salajasi dokumente. “Manningi kohtuotsus annab aimu, mis võinuks juhtuda Snowdeniga, kui me oleksime ta Ühendriikidele loovutanud,” kirjutas Puškov esmaspäeval suhtlusvõrgustikus Twitter.

Väliskomisjoni esimehe sõnul on Washington lubanud Snowdenit mitte hukata. “USA eksperdid on mulle öelnud, et teda ootaks ees 20-aastane vanglakaristus,” lausus ta.

Reamees Bradley Manning vahistati 2010. aasta mais Iraagis kahtlusega, et ta edastas Wikileaksile skandaalse videolõigu 2007. aastal Bagdadi lähedal toimunud Ühendriikide kopterirünnakust Reutersi ajakirjanikele.

Ta töötas vahistamise hetkel Bagdadi lähedal sõjaväeluure analüütikuna. Teda süüdistatakse 250 000 diplomaatilise memo ja 500 000 sõjaväelise logisissekande lekitamises. Manning on öelnud, et lekitas dokumente “avaliku arutelu” algatamiseks. “Minu jaoks esindavad need Iraagi ja Afganistani konflikti põrandaalust reaalsust,” ütles Manning veebruaris kohtule.

Süüdimõistmisel ootab teda kuni 154 aasta pikkune ehk eluaegne vangistus. 

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Ria Novosti

Pilt: popularresistance.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt