Manning mõisteti 35 aastaks vanglasse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. august 2013 kell 18:23051507-manning-039-s-sentence-due-on-thursday-aestUSA sõjaväekohus mõistis saladokumente Wikileaksile lekitanud Bradley Manningi kolmapäeval 35 aastaks vangi. Manning mõisteti juulis 20 punkti alusel süüdi muuhulgas spionaažis ja arvutikelmuses. Kohus alandas eelmisel nädalal tema võimaliku vanglakaristuse ülempiiri 90 aastani ja prokurör nõudis Manningule vähemalt 60 aasta pikkust vangistust.

 

Manning palus eelmisel nädalal sõjaväekohtus oma teo pärast vabandust, öeldes, et tekitas kahju oma riigile. “Ma palun andestust, et mu tegevus on teinud kahju inimestele ja Ühendriikidele,” ütles 25-aastane sõjaväelane. “Kuidas küll võisin mina, nooremanalüütik, küll arvata, et ma saan maailma paremaks muuta, eirates kõrgemate võimukandjate otsuseid. Tagasivaates oleksin ma pidanud töötama agressiivsemalt süsteemi sees. Mul oli valikuid ja ma oleksin pidanud neid valikuid kasutama,” kõlas Manningu kõne.

Wikileaksi asutaja Julian Assange’i arvates oli vabandus aga aastatepikkuse karmi töötlemise tulemus: “See võttis kolm aastat ja miljoneid dollareid, et sellest vaprast sõdurist seda taktikalist patukahetsust välja pigistada. Bradley Manningi vabandus oli saadud jõukasutamise tulemusel, kuid õiglases kohtus peaks USA valitsus vabandama hoopis Bradley Manningi ees. Nagu näitavad 100 000 toetusallkirja tema Nobeli rahupreemiale esitamiseks, on ta muutnud maailma paremuse poole. Ta jääb vapruse ja humanitaarõiguste eest võitlemise sümboliks.”

 

 

Allikad: BNS, Huffington Post

Foto: news.com.au 

Toimetas Maarja Aljas

 

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt