WHO peadirektor soovib, et inimesed paneksid maskid taas ette (+ “nalja”video)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. juuli 2022 kell 21:07Üks COVID-19 “pandeemia” kõige küsitavama tõenduspõhise väärtusega ilming võib peagi tagasi tulla, sest Maailma Terviseorganisatsioon kutsub riike üles taaskehtestama kohustuslikku maskipoliitikat, vahendab Vanglaplaneet.ee.

 

Teisipäeval ütles WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus oma avalikus pöördumises, et väidetavate Covidi juhtumite arvu tõusu tõttu on maskinõude taastamine hädavajalik.

“…COVID-19 riskitajumises on suur lahknevus teaduskogukondade, poliitiliste juhtide ja laiema avalikkuse vahel,” nentis WHO direktor. “Kuna nakatunute arv ja hospitaliseerimised kasvavad, peavad valitsused kasutusele võtma ka järeleproovitud meetmed, nagu maski kandmine, parem ventilatsioon ning testimise ja ravi protokollid,“ kirjutas ta.

WHO direktori üleskutse maskinõue taas kehtestada eirab täielikult koroonaviiruse pandeemia ajal läbi viidud arvukaid uuringuid, mis on tõestanud, et maskide mõju koroonaviiruse edasikandumise vastu on olnud väga väike, kui mitte olematu ning tegelikult on uuringud näidanud, et maskid kahjustavad kasutajate kopse ning laste intellektuaalset arengut.

Hoolimata Ghebreyesuse üleskutsest maskikohustus taastada, pildistati teda vaid mõni nädal tagasi G7 tippkohtumisel külg külje kõrval paarikümne maailma liidriga, kellest ükski ei kandnud maski ega hoidnud sotsiaalset distantsi.

 

Vaata ka Karantiini meeskonna humoorikat lühiklippi maskide taastulemisest:

 

Allikas: Vanglaplaneet, WHO, Karantiin

 

Toimetasid Peeter Proos / Vanglaplaneet.ee ja Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt